Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Osmokészülékre szeretnék...

Osmokészülékre szeretnék beruházni, vakon mozgok a témába. Valakinek van tapasztalata az alábbi márkákba? :

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. jún. 18. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy jártam, hogy a régebbi RO készülékemhez sehol nem kaptam hozzávaló szűrőbetét, pedig 2 év mulva már igen csak cserélni kellett volna benne mindent, mert a kezdeti 0 nk helyett már 10-12 nk víz jobb belőle.


Végül vettem egy új RO készüléket második nekifutásra:

[link]

Megígérték hogy ehhez évek mulva is lehet majd kapni szűrőbetéteket. Ha félévente cserélem az előszűrőt benne, akkor a többi szűrőbetét élettartamát meg lehet hosszabbítani, tehát érdemes az előszűrőjét cserélgetni, az csak pár száz Ft.


Az, hogy ez 150 liter/napot tud, a valóságban annyit tesz, hogy egy 20 literes kanna körülbelül 1-2 óra alatt telik meg vízzel. Bár ezt az időt még sosem mértem le, de ez a falból jövő víznyomástól is függ.

Ennél lassúbb RO készüléket azért én nem vennék.


Van összesen 350 liternyi tengeri akváriumom. Hozzá néhány vödröm és egy 20 literes kannám:

[link]

Ezekkel oldom meg a vízcseréket.

Főleg csak a kannában tárolom a vizet és kb 4 naponta beleöntök egy kanna vizet, mert annyit párolog.

2014. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. jún. 19. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!