Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Fátyolfarkú aranyhala...

S. O. S. Fátyolfarkú aranyhalam az akvárium alján fekszik de úgy hogy a hasán. Beteg lehet? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban van és milyen a szűrés?
2014. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
210 literben van ő és fehér teleszkópszemű társa. A szűrő: Eheim Classic 250 külső szűrő
2014. júl. 24. 20:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet betegség, lehet méreg... és lehet, hogy meleg neki a víz. Az ilyen időt nehezen viselik.
2014. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A szűrő kevés lesz, bár jobb mint a legtöbb esetben. Ha siporax van benne, akkor 50 literenként kéne egy liter egy liter siporax, viszont ez a szűrő csak 3 literes. Ha veszel még használtan egy kisebb külső szűrőt, vagy csinálsz házit, akkor nagyon jó helyük lesz.

Addig is csak minden második nap etess és vizet is cserélj egyúttal.


Okozhatja még a gondokat magas vízhőmérséklet, ezt rövid távon jégkockákkal, hosszabb távon ventilátorral lehet orvosolni.


Ha a hal beteg, akkor amíg nem lehet meghatározni a betegséget, addig gyógymódot sem lehet rá mondani.

2014. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit kevés az infó, így elsőre nitritmérgezéses tünetnek tűnik. Csinálj 40%-os vízcserét és takarítsd fel a talajt is, a kaját fogd vissza, úgy ahogy írták. Ezt követően 1-2 hetente cserélj 20-30% vizet. Valóban nem ártana még egy szűrő. Ha tényleg mérgezésről van szó akkor a friss víztől talán hamar helyrejön. Nézd meg alaposan nem látsz e bármelyiken valami elváltozást, mert azért a fertőzés sem zárható ki.
2014. júl. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat. Semmien elváltozást nem tapasztaltam ugyanúgy néz ki mint azelőtt, ugyanúgy eszik, úszik, sőt még ugyanúgy ,,játszik'' is, csak állandóan az akvárium fenekén van, s ha megkocogtatom az akváriumot akkor egyből el is úszik. Vízzel teli fél literes flakonokat szoktam lefagyasztani és úgy be az akváriumba mert a jégkocka sajna kevés ekkora aksiba.
2014. júl. 25. 15:09
 8/12 A kérdező kommentje:
úgy hűtöm
2014. júl. 25. 15:09
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Ez esetben viszont előfordulhat, hogy a deformálódott gerinc, vagy belső szervek nyomják az úszóhólyagját, sajnos gyakori eset ezeknél túltenyésztett halaknál. Ezen nem igazán tudsz segíteni, vagy jobbra fordul a helyzete ahogy nő, vagy rosszabbra. Tanácsolni szokták olyan medencébe való áthelyezést ahol alacsony a vízszint, kb 10-15cm őszintén szólva nem sok értelmét látom, de ha lehetőséged van rá, próbáld ki pár hétig, hátha segít valamit.
2014. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. azóta amióta kiírtam nem látom már az akvárium alján. de ha mégis látom megint alul akkor kipróbálom ezt az alacsony vizet
2014. júl. 26. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!