Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztult el a halam?

Miért pusztult el a halam?

Figyelt kérdés
Hasivízkórban szenvedett. Sera bactopur directtel kezeltem, de nem gyógyult meg. Mér fel volt puffadva, amikor múlt hét csütörtökön észrevettem, hogy beteg. Vettem gyógyszert, a 100 l-es akváriumba betettem két tablettát és csináltam külön két literes edényben gyorsfürdőt a beteg halnak. Fél óra után kivettem. Hétfőn kicseréltem a víz 50 %-át és elkezdtem aktív szénnel szűrni, de a hal még mindig fel volt puffadva, ezért neki külön csináltam gyorsfürdőt megint fél órára. Ma reggel elpusztult. Mi lehetett az oka? Az aktív szenet mikor vegyem ki? Sera, hétfőn tettem be.
2010. jan. 13. 14:22
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A hasvízkór általában, egy másodlagos fertőzés, ami azt jelenti, hogy valamilyen más betegség következtében a legyengült halat, ez a parazita is megtámadta.A szenet nyugodtan kiveheted,akár most is. Csinálj vízcserét és fertőtlenítsd az akváriumot. Én neomagnolt használok fertőző betegségek után.Halak nélkül 100L /5db, halakkal 100 L /1db két nap után ismétlés, majd ismét két nap után vízcsere.Természetesen gyári fertőtlenítőt is kérhetsz. [link]
2010. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak gyógyithatatlanul beteg halak, a hasvízkórt szinte csak korai állapotában lehet eredményesen gyógyítani.Ez a korai állapot már nem az amikor kidülled a szeme meg hasonlók...Beteg halat amugy nem szabad egy akváriumban tartani a többivel...Erre való a karanténakvárium(10-20literes). a szenet én egy hétig hagynám benne.Szia(arra figyeljmhogy az a szén ha túltelítődik,akkor elkezdi visszaoldani a kiszürt mérgező anyagokat,vagy a vegszereket
2010. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet, hogy én értettem félre, de a használati utasításban az van, hogy vissza kell tenni az akváriumba.
2010. jan. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!