Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 liter akváriumvízhez...

300 liter akváriumvízhez mennyi nitrivec kell már bejáratott akvi esetén?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
semennyi :)
2014. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyit ír a használati útmutató???
2014. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ha az útmutató szerint átszámolom, 300 literhez kellene 100ml. 90 millis a palack..
2014. aug. 14. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Az szar ügy én fél literes kiszerelésben szoktam venni! :D

[link]

2014. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezekben a baktérium kultúrákban 2 fontos anyag van, az egyik maga a baktérium állomány, a másik valamilyen tapadást elősegítő hordozó anyag ami javítja a szűrőközeg állagát.


A nitrivec lávaköves, a micronra zúzott lávakövek megtapadnak az aljzaton és a szűrőanyagban.


A készítményekben lévő baktérium állomány csak az ammónia szintet csökkenti gyorsabban, így az algásodást is. A nitrit szintet viszont nem, valódi nitrifikáló baktériumokra van szükség amik maguktól szaporodnak el, igaz mivel előbb van a vízben nitrit, így előbb jönnek a nitrifikáló bacik is.


Röviden bejáratott akváriumba felesleges adagolni, mivel a heterotóf bacik gyorsan szaporodnak, ellenben a nitrit bontókkal amik lassabban, ezeket viszont nem tartalmazzák a készítmények.


Én azt tapasztaltam, hogy a nitrivec kimondottan irritálja a halakat, a lávakő zúzalékot nem kedvelik gondolom.


Ha szűrőanyag állag javítás a cél akkor van értelme, kivétel a bio szűrőanyag, az porózus, felesleges a lávakő.


Én két külön akvában használtam neptun biostartot, az nem lávaköves hanem enzimes, a használat után csodát művelt a tetratec szűrő szivacsával, tiszta aerob nyálka lett tőle.

Amelyiknél nem volt biostart maradt a sima újszerű szivacs, nem nyálkásodott be annyira.


Tehát semennyi nem kell, ha vannak halak akkor pláne nem, a biológián semmit nem javít csak az első 1 hétben számít, illetve nagyobb baki, restart esetén.

2014. aug. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!