Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet algát telepíteni az...

Lehet algát telepíteni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi menyire veszélyes?Mert eléggé éhezik az algaevőm vagyis vegyestáppal etetem de jobban nőt míg nem pusztította ki az algát.Az aksi 1 hónapos 50 literes 1 hete van benne tiszta víz mert mert felütötte a fejét a darakór meg a halpenész.Most vannak túl a halak a gyógyuláson.A vízhez adtam baktérium oldatot is szóval a szűrésnek meg kell lennie.Tettem be egy követ elég algás volt ezért nagyjából megsikáltam majd 2 napig ázott domesztoszos vízben majd 3 napot tisztában és még 2 napig ált a levegőnn is mikor betettem a vízben elkezdett zöldülni de az anci kordában tartotta .Majd vettem 2 almacsigátt és már semmi zöld nincs rajta.Amióta nem jut algához az anci nem nő olyan szépen mint idáig kicsit megtorpant.Arra gondoltam ,hogy nevelek nekik fonál algát egy kisebb 5 literes aksiban.És azt adagolom nekik hisz lenne aki elfogyasztja:2 black molli.,3 platti,1 anci,5 almacsigám van ja meg egy páncélos harcsa.A csigákhoz nagy reményeket fűzök hisz egész nap zabálnak szerintem kordában tudnák tartani az algát és telepítek békalencsét is a biztonság kedvéért azonfelül van még 3 elég apró vizinövényem még aprók de már mutatják a fejlődés jeleit.Ja a világításom egy pirosas szinű akváriumi neoncsőből jön úgy sózták rám,hogy ez kiemeli a halak színét mondjuk ez igaz is.
2010. jan. 14. 16:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ja dobtam be algát a halaknak a plattiknak egészen izlik.De a csigák sem kegyelmeznek neki.
2010. jan. 14. 20:06
 12/13 anonim ***** válasza:
Honnan szereztél algát?én 1 hete küzdök egy behőttes üveggel és 2 kővel, még növénytápot is noymtam bele de sehol semmi alga...Amugy,ha mész valahova ahol van veszel 1 helyett mondjuk 3mat,és akkor azt felszeletelve lefagyaszthatod,így rögtön forrázhatod...De ubit talán még forrázás nélkül is megeszik,de azért hidegen ne dobd be.Szia
2010. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Vettem salit meg ubit is már lefagyott, kaptak is volna belőle ha nem feletkezek bele a zetor szimulátorba nagyon paraszt de egész szórakoztató.Az algát a közeli ártézikút tavából szereztem elég tiszta a vize hisz állandóan folyik ugyanis nincs rajta csap mert az biztos drága lenne.De azért elpbb még fertőtlenítettem az algeszt mielőtt nekik adtam.De egy éjjel elpusztult az összes alga nem volt esélye.
2010. jan. 16. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!