Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg a halam?

Miért halt meg a halam?

Figyelt kérdés
szeretnék segítséget kérni.van egy 100 literes akváriumon.és van benne öt darab aranyhal.az egyik mindig az akvárium alján feküdt és nem is nagyon evett.az tegnap éjszaka meghalt.ma a másik aranyhalam is a víz alján fekszik, de a megkocogtatom az üveget akkor tovább úszik. kettő szűrő is van az akváriumban.általában 24-25 fok körül van. próbálkoztam már a részleges vízcserével.meg különféle haltápokkal,de sajnos nem tudom mi lehet a baj.

2014. aug. 17. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Az aranyhalaknak 18 fokos víz kell.
2014. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok és nagyra növő halad van, 200 literesben lehetne tartani 3 darabot bikaerős külső szűréssel, ammóniamérgezés lesz a baj. A víz hőmérséklete is túl magas. Add vagy ajándékozd el őket, mert kicsi nekik a hely. Akvarista.hu-n valószínűleg gyorsan gazdára találnak.

Addig csak 2naponta etess és minden nap csinálj 30%-os vízcserét állni hagyott vízzel.

2014. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
még kicsik a halak.de én úgy hallottam, hogy 10 litere jut egy hal.persze a elkezdenek nőni akkor veszek egy nagyobbat.
2014. aug. 17. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen szűrés mellett nem is tudnak megnőni ugyancsak az ammónia miatt. Nem 100 literbe való az aranyhal, és nem 10 literenként kell egy hal, hanem 50 literenként. Gondolom az eladó mondta, de ne higgy neki, eladni akar nem azt, hogy jó helye legyen a halaknak.
2014. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ammóniamérgezés, ez a leggyakoribb az aranyhalaknál, mivel általában nagyon gyenge szűrés mellett vannak tartva.
2014. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy ammónia mérgezés mert kettő nagyon jó szűrő van
2014. aug. 18. 12:30
 7/7 Dioxyde ***** válasza:
Belső szűrő kevés azoknál kicsi a felület...ekkora akváriumba külső szűrő megy már főleg aranyhalaknál sokat esznek,nagyra nőnek...a víz is meleg nekik én inkább kerti tóban tartanék aranyhalakat akváriumban egyáltalán nem nem oda valóak .
2014. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!