Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrés elégtelensége miatt...

Pusisz kérdése:

Szűrés elégtelensége miatt elleptek az ecsetalgák. Újraindítva visszaszoríthatók?

Figyelt kérdés

3 napra elutaztam. A külső szűróm megfáradt. (DIY 15 liter űrtartalom) A bacik vszinűleg kipurcantak, ezért kitakarítottam nullára. Állítólag ha ráengedem az akira a döglött bacikat többet árt, mint használ.

Az egész eredménye az elégtelen szűrés miatt elleptek az ecsetalgák... :( Ha újra beáll a szűrésem, az ecsetalga eltűnhet? Segítettem egy kis instant baktérium kultúrával.. Van esélyem?



2014. aug. 22. 14:52
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem felesleges az újraindítás. Hozd rendbe a szűrőd, az algákat pedig locsolgasd nyakon carboval. Ha jól emlékszem az ecset áramlásmentesebb helyen könnyen előjön.
2014. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a nagy áramlás kedvez az ecsetalgának.
2014. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szűrőt megcsináltam, tökéletes ismét! Az ecsetalga nem tudom mit szeret, de nálam a sodrás kellős közepén is és az eldugottabb helyeken is van. (a sodrásban több)

A kérdésem még mindig az lenne, hogy: ha ismét beáll az egyensúly, akkor az ecset eltűnik, vagy csak nem nő tovább, vegetál? Visszafordulhat-e a folyamat?

2014. aug. 23. 08:26
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
Terjedni biztosan nem fog akkor, amik meg még élnek, carboval kell borogatni. Ha a megejelenésük feltételeit megváltoztatod, újra elnyomják őket a növények és a baktériumok.
2014. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az áramlásban ecset a pangó vízben többnyire cyanó tenyészik.Ha a szűrésed helyreáll elvileg eltűnik gyakorlatilag meg amíg van olyan hely ahol a növényeket elkapja a vízsugár nem.Be kell lőni a jó áramlást és akkor eltűnik.
2014. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!