Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segitenétek? Többi lent

Segitenétek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy szép kis akváriumot létrehozni. Olvastam, hogy ilyenkor hasznos sok gyorsan növő növénnyel inditani.

Azt látom viszont, hogy a gyors növekedésü növényeknek magas a fényigénye.Nálam pedig csak 0,48 w lesz 120 akihoz.

Akkor most milyen növényt válasszak ami még is jó lesz ezek

a paraméterekhez.


2014. szept. 17. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
cryptocoryne aponogetifolia, esetleg valizneria. A kisebb cryptocoryne-k is gyorsan nőnek nálam kb ennyi fény alatt.
2014. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
anubias fajok de azok lassabban nőnek de viszon nagyon jól néznek ki mondjuk egy fára vagy kőre kötözve! :D sok sikert!
2014. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát azért ezt tanácsolni egy 120 literes aksit anubiassal inditani.Mikor pont azt kérdeztem , hogy viszonylag gyorsan növőt szeretnék ennyi fény mellett.
2014. szept. 18. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan leírták a hólyagos vizikelyhet, pedig lehet folyamatosan metszeni, a rizóma fölött én mindig levágom az öreg leveleket, a friss levelekből szerintem jót lehet kreálni: [link]


Mindig szép üde az egész.


Indiai vizicsillag, rekord sebességgel növekszik, bőven jó neki a fényed, jól metszhető, lehet futtatni vizfelszinen, vagy folyamatosan az aljzaton, de bokrokat is lehet kreálni belőle, ha kap elég káliumot esélytelen az alga mellette. (profito)


Tüskés hínár, heti metszést igényel, gyorsan alkalmazkodik az akváriumba, szinte megtorpanási idő nélkül.

2014. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!