Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 600 literes akvárium nitrát...

600 literes akvárium nitrát szintje?

Figyelt kérdés
1 hónapon belül indítom a tanganyikás akváriumomat. Arra lennék kiváncsi, h növény nélkül gond lehet-e a nitráttal? Kezdésnek 20 tropheus ikola ivadék lesz benne és 6 db WF Tanganicodus irsacae(törpe bohócsügér). Nem volt még ilyen nagy akváriumom nem tudom, h elég-e 2 hetente a vizet cserélni? 116W-os lesz a világítás, nem tudom milyen növény maradna meg alatta, az anubiason kívül ami sügér álló, de azért nem olyan lassú növésű?

2014. okt. 3. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Cryptocorine aponogetifoliát szoktak tenni sügerek mellé, bár azt nem tudom, hogy a tropheusokat kibírja-e.
2014. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Növény nélkül is lehet halakat tartani, a szűréstől függ a dolog.
2014. okt. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A szűrés egy tetra ex 1200 és egy ex plus 1200 lesz, aquael reef 2600 áramlásgenerátorral. A biológia szűrőanyag : 6 liter siporax+ 2 liter seachem matrix.
2014. okt. 4. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Konkrét válasz a kérdésedre "h elég-e 2 hetente a vizet cserélni?" ez a beadott kaja menyiségén múlik, lejjebb kifejtem egy kicsit bővebben.


Én csak a kertészeti számokat ismerem ott átlagosan 5-15% egy zöld tömeg nitrát tartalma, akváriumi növényeknél ez biztos, hogy alacsonyabb, példa őszi repce 55kg nitrogént vesz fel 1 tonna hozamhoz, zöld tömeggel együtt.


Csak annyit akartam, hogy példa 500 liter vízbe, 10mg/liter nitráttal számolva 5000 mg, azaz 5 gramm nitrátot kapunk, ehhez ha megszavazunk az akváriumi növényeknek 4%nitrogéntartalmat akkor 125 gramm növény veszi ezt ki a 10 mg nitrátot.


A másik oldal a nitrát képződés, az eledelből talán 2%nitrátot kapunk, példa a fagyasztott artemiát én 2% nak számolom.


Összegezve: 10mg/literhez meg kell etetned (2 gramm nitrát/tábla, 100gramm/ tábla ) 2,5 tábla fagyasztott artemiat.


A 2,5 tábla metszése 125 gramm növény.


125 gramm növény az rengeteg, durván ennek a fele: [link]


A fagyasztott táblának jelentős a víztartalma, ezt kompenzálja a halak kopoltyújából, vizeletéből keletkező ammónia, majd az abból keletkező nitrát.


Én ha feltetettem 3 tábla fagyasztott kaját akkor durván ezt: [link]

Vagy ezt: [link] kell kimetszenem, ha nincs sok metszeni való akkor vízcsere.

Ha van metszeni való akkor nem cserélek vizet, szerencsére jócskán van mit metszeni.


Szűrés ügyileg arra kell törekedni ne legyen a vízben ammónia, nitrit, előny a baktériumoknak a lúgosabb keményebb víz ami a sügeres akvákban van, ha a hőfok is meglépi a 24 c.fokot akkor pláne jó.


Vannak kémiai szűrőanyagok példa a regenerálható szat gyanta, kiveszi a nitrátot, foszfátot, szerintem jobb választás mint növényekbe bízni.


Konkrét válasz a kérdésedre "h elég-e 2 hetente a vizet cserélni?" ez a beadott kaja menyiségén múlik, lejjebb kifejtem egy kicsit bővebben.

2014. okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A két tetra plusz a biológiai szűrőanyag kordában tartja a két gyilkost azaz az ammóniát, nitritet, a jó szűrésnek köszönhetően gyorsan lesz ártalmatlanabb nitrát.


Növényekben felesleges gondolkodnod nitrát ügyileg sügeresben, én igyekszem mindig bezárni az öntisztulást, de ez mint feljebb kiderült rengeteg növényt jelent.

2014. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja a konkrét ajánlott nitrát szintet nem tudom, 10mg/liter az még semmi.
2014. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor marad a növény nélküli felállás. Majd legfeljebb néha ránézegetek a nitrát szintre. Köszi a válaszokat!
2014. okt. 6. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!