Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki fogja bírni 1 napig a...

Ki fogja bírni 1 napig a bettám egy 10 literes akváriumban?

Figyelt kérdés
Holnap megyek venni neki egy 50 litereset. Addig ki fogja bírni a 10 literesben?
2010. jan. 22. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A betta ebből a szempontból igénytelen, még egy befőttes üvegben is kibírná!
2010. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
igen, de ha csak egy bettát akarsz tartani és mást nem akkor elég is neki a tíz liter, sőt még tehetsz mellé egy páncálos harcsát is vagy algaevőt
2010. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát én guppit gondoltam még mellé mást nagyon nem akarok

akkor elég neki a 10 is ?

2010. jan. 22. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.nagyon jól teszed hogy veszel egy nagyobbat abba még tehesz páncélost és guppyt is.10ben kibirja 1 napig,de te is kibírod az életed egy szűk pottyantós retyóban,mégis sokkal jobb neked is egy tágas szoba.A bettának,nem életfeltétele,de kell az 50literes akvárium.Egy darabig 10ben is kihúzza,de szenvedni vetted azt a halat?
2010. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem a guppi nem a legjobb választás mellé, mert fátyolos úszóju hal és előfordulhat, hogy megcsipkedi a betta. a kis guppikat meg levadássza
2010. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első halam egy betta volt, amit a szomszédtól kaptam, mert megvette, azt mondták neki, hogy nőstény, de mégis hím volt, a másik hím mellé nem tehette be. Tudta, hogy szerettem volna egy kisebb akváriumot és már olvasgattam róla. Odaadta, de akváriumom meg semmim nem volt. Szerencsére nyár volt, úgyhogy nem fázott. Egy nagy befőttes üvegben tartottam pár napig, amíg tudtam venni egy kisebb akváriumot (16L). Utána próbáltam guppit venni mellé, de miután már egyedül volt pár napig, védte a területét, és kergette meg csipkedte, és kiugrott szegény guppi, de időben megtaláltam, úgyhogy túlélte az akciót.

Aztán vettem egy másik bettát 2,5 éve, mikor a másik elpusztult. Beletettem az 54 literes betelepített akváriumba, ahol az összes halat támadta meg csipkedte, úgyhogy most a 16 lityósban lakik azóta. Az be van neki rendezve, fűtés, minden. Tudom, hogy jobb helye lenne a nagy aksiban, de nem hagyom, hogy kinyírja az összes többi halat.

Szóval a tiéd is ki fogja bírni egy napig, de tényleg jó lenne ha megvennéd az 50 literest. Halat úgy próbálj meg venni majd mellé, hogy egyszerre csak egyet veszel, mert ha a tiéd is ilyen agresszív, akkor megöli őket.

2010. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!