Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztulnak a halaink, mit...

Elpusztulnak a halaink, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja van egy kb. 50 literes akváriumunk, mű növények vannak benne és már első nap elpüsztult egy kis vitorlás hal, aztán később egy "ördög hal" pénteken reggelre két kis átlátszó fehér halacska (nem tudom nevét) és most pedig egy kis kék színű halacska(a farkánál van egy fekete pötty) nagyon ugy néz ki hogy nem éli meg a reggelt. :( Enni eszik, és csak ugy van, már most külön vettük. Van még az akváriumba, egy másik "ördöghal", egy Sziámi harcos, 3 alganyaló, 2 olyan aminek a feje sárga a farka fekete, és 2 kis narancs sárga farkú (szerintem valami neon hal lehet). Van levegőztető és vízmelegítő. Világítás az nincs. Egy hete a Sziámi harcoson fehér foltok jöttek elő, de kaptunk gyógyszert amit 6 napig használtunk (a víz kék lett tőle), és a foltok eltűntek. Aki tud valamit, erre, segítsen, mert nem szeretnénk, ha elpusztulnának, a halacskáink. Előre is köszönöm!!
2014. okt. 20. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

legyenek benne igazi növények és szürő és keringető berendezés is.


legyen bioszféra benne

2014. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem tegyél bele ilyet ez strapabíró:


Barclaya Longifolia /Hosszúlevelű Barclaya/.

[link]


és Jávai mohát (vagy valami szintén igénytele mohafajt)


azzal már egész jól fogják magukat érezni

2014. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A sziámi harcoshal szerintem bántja a többit.azt egyedül kell tartani.
2014. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Segíteni nehéz ügy, azt, hogy konkrétan miért pusztultak el le tudom írni neked.


Egy akváriumba természetes, hogy ürülék, vizelet képződik, ez viszont alapból megöli a halakat, vagyis a saját székletük végez velük.

Szerencsére elszaporodnak a baktériumok a szennyezés megjelenésével, ők lebontják a halaktól, különböző bomlástermékekből származó ammóniát nitrátra, a nitrát csak nagy dózisban mérgező.


A gyógyszer baktérium ölő hatású, így ki irtja a baktériumkát, tehát a halak megfulladnak a saját székletükből felszabaduló ammóniában.


Nálad sok a felsorolt hal, nem 50 literes akváriumba való, igy terhelt lett a vized, sok lett a nitrogén vegyület ami nem pont ammónia, az ammónia lebontásánál elsőnek nitrit van, utána nitrát, a nitrát is csak egy bizonyos mértékig nem mérgező. Túltelepített akváriumokban jelen van nagyobb dózisban mindhárom vegyület, ez a halaknál rossz közérzetet okoz, immunrendszer leépülést, majd betegséget.


A nitrogén vegyületek szintjének csökkentésében nagy szerepe van a növényzetnek, a világítás is fontos kellék, ha sok ammónia van a vízben akkor megjelennek az algák, nem szép egy algás akvárium, de az algák csökkentik a mérgező ammónia szintet ez kedvez a halaknak.


Összegezve, túltelepítettél, majd ki irtottad gyógyszerrel a hasznos baktériumokat.

Példa a szűrő szivacsát is csak akvárium vízben egy tálban szabad kinyomkodni, nem csapvízben kimosni, a klór megöli a baktériumokat.


Cserélj legalább 1 napot állt vízzel részlegesen 30%körül, ezt heti 2 alkalommal, nem ártana egy baktérium kultúra, példa neptun biostart naponta 1-2 ml, jól fel kell rázni.


Halat ne vegyél, be fog állni az állomány az optimális szintre, a többlet elpusztul sajnos.

2014. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez hüyeség!

Eleve vitorláshalnak min 200 liter kell.

Először nézz utána a halaid igényeinek itt: [link]


Műnövény kakit sem ér!Vegyél világítást és utána élőnövényeket!A legigénytelenebb a valiznéria,hólyagos vizikehely,anubias fajok,jávai moha.


A fehér pöttyök a darakór.


Algaevőt(alanyalót)is minimum 100 literes akváriumban lehet tartani.

Sziámi harcohalnak 28 fok kell,ami a többi haldnak nem igazán felel meg!


Ja amúgy milyen szűrőd van?

Biztos gyenge.

A halaid szenvednek,majd ammóniamérgezésben elpusztulnak.


Ezt akarod?

Ha nem,tégy ellene!


Írd le milyen a szűrőd aztán majd megmondjuk,hogy milyet vegyél,de először nézd meg a halaid igényeit!!

2014. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A hülyeséget az első 2 válaszra értettem,B.Joci-é helyes.
2014. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Szűrő: Aquael Turbo Filter 500
2014. okt. 20. 22:44
 8/13 anonim ***** válasza:

A sorok között van még egy ilyen: "Enni eszik, és csak ugy van, már most külön vettük"


Azért lett jobban mert abban a vízben amibe tettétek nincs még ammónia.


A halak vizeletéből, ürülékéből, kopoltyúiból képződik ammónia, így a külön tett hal csak ideig, óráig lesz jobban, kellene biológiai szűrés, ez átlag a karanténosnak kikiáltott tárolóban nem adott.


A sera cégnek van egy toxivec nevű vizelőkészítője, ez köti az ammóniát, nitritet, és a gyógyszermaradványokat is, ha kék színű volt akkor metilénkéket tartalmazott a gyógyszer, erre jó a toxivec, utána baktérium kultúra.


Tehát a baktérium kultúra mellé nem ártana venni sera toxivecet is.

2014. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Végül is még egy dolog, ha nincs állott vized, de van levegőztetőd (a kérdésedben írtad) a szűrőből ki vannak irtva a baktériumok úgyis, tölts ki vizet kb 10 litert és kevertesd a szűrővel egy 30 percet majd csere.


Így nem pusztul el halad több.


Ettől függetlenül kell amit előzőleg írtam, és az 5 válaszoló lerészletezte a halaid igényeit, nem igazán 50 liter jó nekik.


Ha ma este nem tudsz cserélni vagy nem olvasod a kérdésed akkor romlani fog a helyzet rendesen.

2014. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, reggel első dolgom lesz egy ilyet beszerezni. Ja és rosszul mondtam 2 alganyaló van, a harmadik valami catfish (azért írom így mert nem tudom mi a magyar neve) de mikor vásároltuk, az eladó nem mondta, hogy nem lehet ezeket együtt tartani, vagy hogy sok lenne.
2014. okt. 20. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!