Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nálatok hogy van a világítás?

Nálatok hogy van a világítás?

Figyelt kérdés
nekem fel van ültetve az akvárumra nincs üveglap semmi , nem katapultálhatnak ki a halak ? mert én mindig attol félek .....
2014. dec. 13. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

De, az ugrálósok kiugrálhatnak. Ez visszatérő probléma nyitott akváriumoknál.

Pár centivel engedd lejjebb a vízszintet, az ér valamit.

2014. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egyenlőre nem lehet kapni olyan zárt fedőt amibe normális világítás lenne, így ha valaki több növényt szeretne akkor magának kell beszerelni, beszereltetni, a plusz csövet, vagy marad a nyílt akvárium.


A közeljövőben ez változni fog, már több helyen árulják az aluminium "exkluzív" tetőket amibe nincs fénycső, a velő dönti el milyen teljesítményű armatúra legyen benne.


Szinte bármilyen hal ki tud ugrani, sokszor az a fő ok, hogy megijed, vagy megkergeti a másik hal, de lehet a nem megfelelő víz is.


Valamelyik nap olvastam egy növényes oldal eladó halainál a kommenteket:


"szép aktív halakat kaptam, hármat rendeltem, kettő kiugrott, az egy ami maradt nagyon aktív:) a co2-vel okosan"

A 10 kommentből 5 ilyen, erre nehéz szavakat találni......

2014. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tipikus akvakertészes idézet...


És akkor nem az a megoldás, hogy ha nem olyan a feltétel, ne tartson halat, vagy lejjebb vigye a co2-t, hanem hogy lassan kell hozzászoktatni.

Ezúton is gratulálok a hobbi eldeformálásához.

2014. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen az lenne a megoldás, hogy vissza veszi a co2-t, de azzal az a fő gondjuk, hogy rögtön algásodik az akvárium.


A lányomnak volt high tech növényese, egyszerűen lehetetlen volt beállítani a ph értéket, ha beadod a növénytápot fölmegy, ha lágyul a víz lemegy, ha stabilizálódik a nővénytáp lemegy, ha sok viz lepárolog lemegy.

Halat nem engedtem bele, a fotózásra kapott 15 neont, minden nap másztak ki belőle a csigák, nem halnak való az.

5 hónapig szenvedett vele majd eladtuk, kihajtottak belőle a növények, lepárolgott a víz, nem győzte metszeni.


Ha elfelejtette feltölteni 2 nap alatt lepárolgott 5cm, a co2 meg teli akváriumra lett belőve de az sem könnyű.

Nyáron nagy szívás ez, a halak is akkor távoznak sok esetben.

2014. dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyik akvárium fölé polctartókat fúrtam a falra és a polctartóra tettem a duplafénycsöves lámpát, így a lámpa az akvárium fölött lebeg 10-15 centivel.

Lehetne üvegtetőt alátenni, de nem fogok.


Az akvárium 50cm magas és csak 35 centire van feltöltve vízzel, tehát 15centi száraz pereme marad felül.

Nem túl szép látvány, viszont a halak nem ugranak ki belőle. Ebbe van a gömbhalam is, ami régebben egy kisebb akváriumban lakott, ahol csak 5 cm perem volt és üvegtető, de ez a hal néha kopogott az üvegtetőn belülről, mert ahogy ugrott egyet, beverte a fejét. Itt az újabb tető nélküli akváriumban már nem veri be a fejét, és nem ugrik nagyobbat 5 centinél, akárhogy ijesztem, ezt azért kipróbáltam. Így a 15 centis peremet nem ugorja át.


A másik három akváriumomon 5-8centis peremet hagytam, ezekben olyan halak vannak amik egyáltalán nem ugranak ki, áramszünetkor sem.


Hát de ha valaki csak 1-2 centis peremet hagy, mert úgy tetszik neki hogy annyira teletölti vízzel, akkor bizony még a kicsi nem ugrálós halak közül is előfordulhat, hogy kiugrik néhány.


Nekem pl volt hogy 1 évig nem ugrott ki a törpe gömbhalam, aztán egy nap az asztal tetején találtam meg. Akkor persze túltöltöttem az akváriumot, volt benne vagy 1 centi perem hagyva. Most meg úgy tartok egy csapatot belőlük, hogy 5 centis peremet mindig hagyok. Persze lepárolog 8 centire, akkor meg elkezd kerregni a pumpám. Az jelzi, hogy meg kell töltenem :)


3 naponta az összes akváriumon végigmegyek és mindegyikbe öntök egy kis vizet, mert a nyitott akvák párolognak rendesen. De ez nem gond. Egy vödörrel végigsétálok, mivel mindegyik nyitott, nem bonyolult beléjük vizet önteni.


A szobanövényeimet is meg kell locsolnom, az is ugyanolyan.

2014. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!