Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hím bettát 10 l-es akváriu...

Egy hím bettát 10 l-es akváriumban lehet tartani?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam már össze-vissza. Egyes emberek egy pohár vízben tartják a Bettákat, vagy fél-1 liter vízben, viszont ezt még én is kevésnek tartom.

Nekem jelenleg egy régi, kb. 6 literes gömb akváriumom van, de lévén hogy a gömb tilos, nem szeretnék benne halat tartani.

Úgy gondoltam, hogy egy kb. 10 literes akváriumra még lenne pénzem és helyem is lenne hozzá, de nem tudom ez mennyire megfelelő a hal számára. Sok helyen írják, hogy egy bettánek is 100 liter kéne, de van ahol azt állítják, elég nekik akár az a pár literes speckó betta aki is (amit viszont én kevésnek tartok). Írnátok véleményeket?

Illetve az is érdekelne, hogy milyen alapvető felszereléseket szerezzek be mellé. Van ahol azt olvastam, nem kell neki semmi, mivel tud a víz felszínén levegőt venni, de máshol alap követelménynek tartják a levegőztetőt.

Én egyelőre egy vízforgatós, világításos akit néztem ki, amibe még menne egy növény, plusz az alsó kő réteg és pár kagyló. Ez így megfelelő?



2014. nov. 16. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Teljasen megfelel a felszerelés és a méret is 1 bettának. Ez a "100 liter víz kell" butaság. Nyugodtan teheted abba amit elképzeltél.
2014. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hol olvastál ennyire eltérő véleményeket, normálisabb helyeken biztos nem mond senki olyat, hogy elég neki 6 liter, meg 10 liter... meg pohár víz- meddig tartja ott életben, 27 percig?


30 liter a minimum.

2014. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Jaj, első, de kár volt megszólalnod, nem tirhulnál el máshova trollkodni?!
2014. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

És nem, nem megfelelő!!!

Szűrő nélkül lehet nevezni lavórnak, fazéknak, vízzel teli üveg kockának, egy valaminek biztos nem akváriumnak.


A szűrő az alap, nem a levegőztető.

A levegőztető egyetlen akváriumba se kötelező, miután nincs olyan szűrő, ami ne tudná ellátni az O2 beoldást. Szűrő meg ugye úgyis van.


Ami a légköri levegővételt illeti, az kb olyan, mint hogy egy béka is képes bőr légzésre, de ha lenyomod egy órára a víz alá, tuti megfullad.

Kiegészítésnek vesz levegőt a felszínen, de ha a vízben nincs elég O2, ugyanúgy megfullad.


Ebből egyébként következik az is, hogy a víz fölötti levegő réteg ugyanúgy a szoros életterének minősül, ezért annak a levegőnek ugyanolyan melegnek kell lenni, mint a víznek, különben megfázik.

Mivel a természetben a nap melegít, ez megoldott, akváriumban viszont a fűtő a vizet melegíti, így kötelező az akváriumra tető is!


És gondolom kiderült, hogy fűtő is, mert 27-28 fok kell neki.


Ja, és a kagyló felejtős, a betta lágy vizű hal, amúgy is rosszul tolerálja a magyar kemény vizet, nem kell még pluszban mész tartalmú dekorációval kínozni.

2014. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Ami a meszet illeti, ez a kőre, aljzatra is igaz, mészkő nem jó.
2014. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Rosszul tudod 77 %-os! Ha teljesen pontos, úgymond hivatalos adatot akarsz, akkor a szakirodalom pontosan 11 liter vizet javasol 1, azaz egy darab bettára! A többi tévedéseddel meg már foglalkozni sem érdemes!
2014. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
#6 A hatályos magyar állatvédelmi törvény meg minimum 30 litert ír elő. Itt megtekinthethed: [link]
2014. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Pendulum92 ***** válasza:
72%
Mi a cél? Éppen a létminimumom tartani, és csodálni, ahogy egy helyben áll, vagy megadni neki a minimum feletti életteret, és látni, ahogy lubickol?
2014. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

62%-os!


Ez egész pontosan 50.000 ft-os pénzbírságtól 2 évig terjedő szabadságvesztésig büntethető!

Persze ha a törvényt nem nézzük, ilyet akkor is csak egy primitív állatkínzó csinál.


De várom a további észrevételeket is, hogy hol hibáztam!


Illetve mindenképpen linkeld be nekem légyszives azt a forrást, ami 11 liter vizet javasol!!!

2014. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
83%

Ha az előző állatvédelmi törvényt(az újban nem szerepel a centizés) nézzük, akkor egész pontosan 14 liter vizet ír elő 1 db Bettára(halcentiX2), és minimum 30 litert gerinces állat tartására. Azaz, ha a Betta nem lenne harcoshal, akkor két darabot lehetne tartani 30 literben. De mivel agreszív, ezért 30 literben egy darab mehet, vagy 60 literbe 1 hím 3-4 nősténnyel és sok búvóhellyel.


Levegőztető nem kell se Bettának, se más halnak. Szűrő kell ami mozgatja a vizet, különben nincs biológiai szűrés és nincs ami elbontsa a halpiszkot. Az nem opció,hogy a hal a következő vízcseréig úszik benne. Továbbá kell egy termosztátos fűtő ami 27-28 fokra melegíti a vizet és egy fedő ami a víz fölött tartja a meleg levegőt, különben a hal tüdőgyuszit kap. Világítás kell a növényeknek, a növény kell mert segít a víz egészségesen tartásában és mellesleg szép.


Ezt olvasd végig:

[link]

2014. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!