Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valóban lehet egy akvárium...

Valóban lehet egy akvárium túlszűrve?

Figyelt kérdés
Egy állatkereskedésben azt mondták amikor egy nagy teljesítményű külső szűrő után érdeklődtem hogy egy 65 literesbe még KÁROS is ekkora szűrőt rakni mert veszélyezteti a biológiai egyensúlyt és halpusztulást okoz.(Eheim 2424)

2014. dec. 14. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Jellemző, hogy a boltosok nem értenek hozzá, de ekkora marhaságot még nem hallottam.
2014. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:

700 l/h óra még csak nem is nagy teljesítményű, főleg beéérés után.


Ha mondjuk 2-3000 lph lenne, azt mondanám, lehet, hogy úgy értették, hogy túl nagy áramlást okoz, ezért káros is lehet.


De 65 litereshez ez egyáltalá nem erős, a szűrőtérfogat esetén pedig nincs túlszűrt akvárium, csak feleslegesen szűrt.

2014. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úr isten...
2014. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pendulumnak igaza van
2014. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudtam/gondoltam mint Pendulum.Meg is lepett hogy egy régóta és sok halat tartó kereskedésben ezt mondták...
2014. dec. 14. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok mindenhez nem értenek a boltosok, legalább a szűrőkhöz kellene érteni, de ezek szerint ez sem megy.


Példa itt: [link] a második oldalon a kommenteknél ketten is 35 literben használják, de olvastam már 25 litert is.

Példa azt a külső szűrőt amit én magába használok 200 literes akváriumon van aki 30 literben használja.


Jogos a kérdés miért nem csupálja ki a növényeket, jórészt azért mert a szűrő tulajdonosa elolvasta a kezelési útmutatót és a nyomó ág csapját zárta annyira amennyire kell.

Vetettünk itt már ex700-at 50 literbe, kikupálja a növényeket, és kárt is tehet a halakban 1 db esőztetővel hossz irányban teljesen nyitott csappal, de az OUT csappal be lehet állítani amennyire akarja az ember.


Vesz valaki egy JBL e901 szűrőt azt nano akváriumba is lehet használni, ha később nagyobb üveg lesz akkor arra is jó. Ez szinte minden csappal rendelkező szűrőre igaz.

2014. dec. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túlszűrt nincs, csak túl áramoltatott.
2014. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!