Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lesz penész szagú az...

Miért lesz penész szagú az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Előre kell bocsátanom, hogy kezdő vagyok akvarisztika területén. Az akvárium új, 60 literes, Bluwave 3-as szűrő van benne. Aljzatnak barna, akváriumba való kavicsot és fehér márványzúzalékot terítettem le. Csak műnövények vannak. Az akvárium üzembe helyezésénél mindent a használati útmutató szerint végeztem el. Mikor bekapcsoltam a szűrőt behelyeztem az aktiváló tablettát. Utasításnak megfelelően, a szűrő beérése céljából, vártam 10 napot, mely alatt az akvárium hal nélkül üzemelt. Aztán beletettem az 1 db aranyhalacskámat s vele együtt a szűrőbe a második aktiváló tablettát, szintén az utasítás szerint. Ezek után kb a 3. napon a víz elkezdett dohos szagú lenni, pedig nem etettem túl a halat. 5. napon kb. 40%-os vízcserét végeztem, de a helyzet mit sem változott: a víz napról-napra büdösebb lesz. Mit tudnék tenni?

#akvárium #penész #dohos víz
2014. dec. 16. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Díjazandó, h legalább megpróbáltál utána nézni, sajnos nem jól sikerült.

Nem 10 napot hanem 21 napot kell várni legalább. Ezek a tabletták semmire se jók, húzd le őket a wc-n kb arra valóak. Az aranyhal tavi hal, nem akváriumba való. 30-35cm-re nő, túlzottan leterheli a vized, azért is van büdös szaga, ami ammónia lehet. Minél kevesebbet adj neki, enni. Remélhetőleg kihúzza nálad tavaszig, akkor eltudod engedni szegényt, bár sztem nem fog addig élni. :(

2014. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:

A szagokat minden esetben a szerves anyagok bomlása okozza(kivéve a klórét).


Egy aranyhal emésztése nagyon gyors, sok salakanyagot termel, ez lehet az oka főleg.


Akváriumokban két legjellemzőbb "szagos" vegyület a kénhidrogén(záptojás), és az ammónia(szúrós szag).


Nem tudom pontosan, mit értesz penész szag alatt.

Egy akváriumnak normális esetben maximum kellemes, "erdei föld" szaga lehet, a dohos szag semmiképp sem jelez jót szerintem.


A "nem etettem túl a halat" egy kezdő szájából, akinek nincs még tapasztalata, nem mindig jelenti, hogy ez a valós helyzet sajnos.


Mivel más beszámlókbol tudom, hogy az aranyhal minden akváriumi növényt megkajál, ajánlom egy ilyen külső szűrőegység megépítését:


[link]


Ez helyett vagy ez mellett tehetsz vízfelszínen úszónövényeket, bár kérdéses, mondjuk a kagylótutaj gyökerét nem zabálják-e le ugyanúgy. Kagylótutaj: [link]


Talán még próbálkozhatsz szobanövényekkel úgy is, hogy a gyökerüket egyszerűen belelógatod az akváriumba, és valahogyan rögzíted őket, hogy a leveleik szárazon maradjanak.


Ez nagymértékben helyettesíteni tudja az akváriumi növényeket.


Amit még tudsz tenni, mivel a rendszerből még hiányoznak a növények, a rendszeres ajlzatporszívózás, erről sok irodalmat találhatsz.


Egy biológiailag erősebb szűrő is segíthet a dolgon.

2014. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Egyesek el sem tudják képzelni, mekkorára is nő egy egészséges aranyhal, mivel egész életükben kis akváriukban nyűglődőket láttak csak.


Az aranyhal valóban nem való 60 literbe, nagyra növő hal.


Egy kifejlett aranyhal:

https://www.youtube.com/watch?v=viG9WyTo_JU

2014. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

A videó leírásában láthatjuk, hogy 2 év alatt 30 centisre nőtt, és még nőhet is egy kicsit.


Egyesek büszkék, hogy aranyhaluk megérte a mondjuk 7 éves kort, és a 15 centis nagyságot. Na, nekik megmutatnám, hogy mekkorára is nőhetne jó körülmények között, és hogy 20-25 évig simán elél.

2014. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha Budapesten laksz akkor tudok pár helyet ahová el tudod engedni mert soha nem fagy be a víz milyen aranyhal?agyontenyésztett gömbölyű testű osztottfarkú vagy sima normál testű és normál farkú?

ha sima akkor engedd a Városligeti tóban ott majd tud szaporodni is valószínűleg és a saját bár kevésbé színes fajtársaival is együtt élhet(ezüstkárászok) lehetőleg az étterem mögötti hűvösebb vízbe engedd mivel ott összegyűlik a mulm és abban keresgélhet táplálék után+elbújhat benne a kárászokat nem fogod látni mert azok bent élnek a szőkőkút közelében ha úgy gondolod elég gyors akkor a csövek mellé engedd ott el tud bújni alatta és be tud menni a többiekhez, inkább tarts guppikat azok is színesek és egy kisebb csapatot lehet tartani 60 literben xifókkal vagy más elevenszülőkkel

2014. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat. Csak annyit tennék hozzá, hogy nem saját választásom volt az aranyhal: az 5 éves lányom kapta ajándékba még júliusban egy icipici akváriumban (kb. 5 literes, ha van!!!). Mit csináltam volna a hallal? A boltban nem vették vissza. Az ismerőseim között senki sem foglalkozik akvarisztikával. Megfordult a fejemben, hogy szabadon engedem, de (nem Budapesten élek, hanem külföldön) az itteni hegyi, gyors sodrású folyóban szerintem 2 perc alatt elpusztult volna... 2 hónapig a hal elvolt a régi akváriumban. De aztán ősz elején kezdtem rajta látni, hogy valami nem stimmel... Így utánanéztem az interneten, s rájöttem, hogy bizony az életfeltételei abszolúte nem megfelelőek... Így aztán beszereztem a nagyobb akváriumot meg egy rakás akvarisztikai felszerelést (háló, tesztek, alkatrészek a szűrőhöz, levegőztető, meg egyebek). Minden esetre, megpróbálok tenni valamit, azok alapján, amit írtatok. Megírom, milyen eredménnyel.
2014. dec. 16. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Becsülendő a hozzáállásod, reméljük megtudod menteni. Sok sikert! Várjuk a fejleményeket.
2014. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!