Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakórra vettem, metilénkék...

Darakórra vettem, metilénkék és malachit zöldet, mehet mellé még tengeri só is, vagy olyan sót vegyek a boltba amire nincs ráírva, hogy jódozott (SOS)?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! Hogyan kell adagolni? 50 literre elég a csepp van 110 és 30 literes akváriumom, vettem 3-3 tubussal szóval 150 literre elég. Azt írja, hogy 2-3 napig tart a kezelés és utána vízcsere, szóval 3 nap alatt rendbe hozhatom a halakat, ha sózok, gyógyszerezek és vízhőfokot emelek?
2014. dec. 24. 10:15
 1/2 A kérdező kommentje:
illetve mit ért az alatt, hogy a kezelés időtartalma 2-3 nap addig minden nap adagolnom kellene bele a gyógyszert vagy csak szimplán benne hagyni és addig nem vizet cserélni?
2014. dec. 24. 10:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Darakórom még nem volt, de hátha tudok hasznosat írni:

- a kettő közül a zöld mérgező, úgyhogy NAGYON pontosan akarod kimérni

- a zöld fényre érzékeny, tehát el kell sötétíteni az akváriumot a kezelés idejére

- a kettő közül darakór ellen a zöld az ütősebb


Metilénkék:

- öli a szűrőbacikat

- gyakran fél órás fürdőként szokták alkalmazni

- piszok jó gomba ellen

- piszok jó megelőzésre (sérült halakat szoktam beleáztatni)

- segíti az oxigénszállítás helyreállítását a vérben


Jobbulást a halaknak!

2014. dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!