Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tűntek a régi szakemberek?

Hova tűntek a régi szakemberek?

Figyelt kérdés

Nem kezd kicsit kihalni ez az akvarisztika topic? Hova tűntek a következő emberek? nekem hiányoznak csak? mint pl:

YourDestiny, hable, zsebev, Pendulum92, Platypus, _.-Akv-._, bamboochatheone stb....


B.Joci ha lehet te ne hagyd itt ezt az oldalt :)


2014. dec. 28. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pendulum92 és Platypus még szokott válaszolni,meg Neolamprologus01 is nagyon ért hozzá.
2014. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még YouDestiny-t is láttam egyszer-kétszer
2014. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Neolamprologus01 is nagyon otthon van benne nem vitatom azért hagytam ki mert ő jelen van :)
2014. dec. 28. 17:26
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:

Szakértő??? :)


Én kezdetben szinte minden kérdést próbáltam megválaszolni. De a sokadik ugyanolyan jellegű kérdést már átengedem másnak, akinek van erre kedve.


Jelenleg átböngészem néha a kérdéssort, és az érdekesebb, nem sablonos kérdésekre igyekszem válaszolni. Tehát a "terhes-e a guppim" típusúakon átsiklok.


A többiek:

hable-t sajnos tudtommal kitiltották ismeretlen okból már legalább egy éve.

YourDestiny-nek sok dolga akadt, munka jellegű, ideiglenesen nem akvarizál.

Platypus szerintem ugyanúgy áll hozzá, mint én, ritkán válaszol csak, a legérdekesebb kérdésekre csak.

bamboo-t ritkán, de látom még, havi egyszer kb.

A többiekről nem tudok semmit.

2014. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sokan szerintem megunják a kérdezők tájékozatlanságát, ebbe nagyrészt a kereskedések keze van benne, nemrég irt ide alap akvarisztikai problémával egy kiskereskedésben dolgozó, "opálos víz" 6 felé vegyszert nyomott a vízbe, még halakra mérgező majdnem hipó szerű fertőtlenítőt is használt. Várnia kellett volna pár napot, ennyi a megoldás.


Az akvárium tulajdonosok az akvaristák és a kereskedés instrukciói között hatalmas ellentmondás van, ennek az eredménye, hogy komplett "idiótának" vannak nézve az itt válaszolók mert a kereskedésben "értenek hozzá"


Röviden feltesz egy kérdést, példa beteg vagy pusztul a hal, az akvaristák részéről jönnek a kérdések: szűrőtípus, akvárium méret stb...

5-10 dolgot kellene leírni, erre leír kettő dolgot a többi meg a megítélése szerint lényegtelen, nem írja le, vagy egyáltalán nem ír semmit.

Az vonja le, hogy mi "idióták vagyunk" mi köze a szűrőnek a betegséghez, beszalad a "szak kereskedésbe" ott meg adnak neki mindent.


A "szak kereskedés" alkalmazottja még darakórra való gyógyszert is nyomott a vízbe az opálosság ellen:D látatlanba 6-7000ft cuccot nyomott a vízbe, neomagnol nem tudom menyibe kerül, ha meg nem nyom semmit reggelig kitisztul.

2014. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, ezt a mentalitást írtam le én is valamelyik kérdéshez.

A betegség fő okának megszüntetéséhez többet kell tenni, hosszabb távú vállalkozás, a tüneti kezeléshez pedig elég egy tubus színes cuccot nyomni az akváriumba.


B.Joci meg az általában itt válaszolgatók sajnos szintén jól ismerik ezt a fajta hozzállást. Vannak olyan kezdők is, akik elfogadják a tanácsokat, mert belátják, hogy nem rosszból írjuk a tanácsokat, és nem légbőlkapottak, legtöbbünk a tapasztalatát írja le.

Ennek ellenére vannak páran akikbe berögzült az, hogy a halnak víz kell és akvárium, és ha beteg, gyógyszerrel kell kezelni, semmi máson nem változtatni.



Szerencsére én azt veszem észre, a szakmaiság mintha kezdené(!) felütni a fejét a kereskedések között is.

Megjelentek a webshopok, mostmár vidéki,falusi akvaristák nem minden esetben kényszerülnek elmenni a legközelebbi kisállatkereskedésbe, ahol vagy értenek hozzá, vagy nem. Ezek ennek következtében átállnak az akvarisztikáról a többi kisállatra, fokozatosan leépítik az akvarisztikai részleget.


Amelyik bolt az akvarisztikára szakosodik, ott már nagyobb hangsúlyt fektetnek a szakmaiságba is.

Persze tudom, hogy ez sok helyen még nincs így, de változik a dolog.

2014. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ilyeneket néha én is unok: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Most, hogy lehet rajta segíteni???

A 95%-ot megírtam helyette......

2014. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ez a típusú kezdő nulla erőfeszítéssel akar minden választ.


Nem elég, hogy írsz neki egy kérdéssort, amit minimális erőfeszítéssel ki lehet tölteni.


Sok lelkes, segíteni akaró ember válaszolgat a fórumon, de az ilyen jellegű kérdésekből egy idő után elege lesz a válaszolóknak.

2014. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:
Talán azt a vélekedést kéne erősíteni az emberekben, hogy az akvarisztika nem egyszerű hobbi.
2014. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szerintem azért egy édes vízi annyira nem bonyolult elég összetett dolog, de simán elsajátítható egy kis utána olvasással és a ti segítségetekkel :) már aki engedi hogy segítsenek neki .....
2014. dec. 30. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!