Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere után is zavaros...

Tofadam kérdése:

Vízcsere után is zavaros marad a víz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
heti 2 alkalommal is cserélek vizet az 50 literes akváriumomban. miközben engedem le a vizet mindig átporszívózom az alját. kb 30-40% vizet kicserélek. Olyan lassan öntöm a vödörből vissza a vizet hogy szinte csak csepeg az akváriumba és íy is zavaros marad a víz és felkavarodik. Maga a népesség nem hiszem hogy sűrű lenne mert 2 xifo 1 blackmolly 2 zebradánió és 1 pézsmateki van csak benne. Etetni sem etetek többet mint amennyit meg nem esznek. hogy érjem el hogy tisztább legyen a vizem?

2014. dec. 28. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Felesleges a heti 2 vízcsere.

A rakjál bele normális szűrőt....egy kis eheim külsőt és nem lesz problémád!

2014. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen szűrőd van? Milyen az aljzatod? Mikor indítottad az akit?
2014. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szivacs szűrő van benne egy légpumpával amit szintén rendszeresen takaritok. Az aljzat pedig kvarchomok és kb egy hónapja van beállítva minden
2014. dec. 28. 19:28
 4/19 anonim ***** válasza:

Szivacsszűrő az szerintem nem elég, esetleg a dupla aminek a szára hasonlít a cseh típusú légátemelőre az jó lehet, ilyen: [link]


A sima zöld tartályos szivacsszűrő az nagyon kevés az ilyen, vagy hasonló: [link]


A rendszeres szűrőtakarítás nem az igazi, minden takarítás után kimosod a baktérium filmet, aerob nyálkát, fekete szivacson lehet tisztításnál jobban látni, egy szelés anyagról van szó, ami megfogja az egészen apró szennyeződéseket is.


Neked végül is alul szűrt és túlzottan tisztított az akváriumod.


Lehetőségek, vegyél egy "T" elágazót a légtömlőhöz és egy teleszkópos 2 szivacsos szűrőt, a régivel együtt üzemeltesd 3-4 hétig, a régiben értékes baktériumok vannak, a teleszkópos szivacs szűrő egyik szivacsát tisztítsd, (csak le kell húzni a szárról) akvárium vízben éppen csak kinyomkodni, kötelezően maradjon benne szennyeződés, baktériumok.


A másik, egy fokkal rosszabb megoldás, vegyél még egy zöld tubusos szivacs szűrőt, T elágazóval kettőt üzemeltess, felváltva takarítsd a szűrőket 1-2 hét eltéréssel.


A harmadik megoldás egy belső motoros szűrő.


Vízcserénél heti 30% vagy 2x20 a plafon egy alkalommal, növényes, külső szűrős akváriumoknál csinálnak heti 50% vízcserét.


Megjegyzés: ha nem érett az akváriumod, 1 hónapnál fiatalabb és valaki tanácsolta, hogy cserélj heti 2 alkalommal vizet akkor folytasd tovább.


Találtam egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=FlPotuHnwEs rajta van a t elágazó, a szűrő kiömlő részének lejjebb kell lenni, szemléltetésnek jó.


A zavarosság konkrét oka a szivacs szűrőd gyenge hatásfoka, túlzottan tisztított is lehet és a vized nem érett, nem tud beérni, mire kitisztulna már megint cseréled a vizet és pucolod a szűrőt.


Egy érett akváriumvíz nyálkás, váladékos, ez a váladék a szűrőanyagba kerül, majd finomszűrőként szolgál, pár óra, vagy maximum 12 óra és kvarcz tiszta szokott lenni a viz csere után.


Pihentesd tovább a vizet az is csökkenti a zavarosságot.

2014. dec. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat. Egy belső szűrő mellett döntöttem. Össze is szereltem viszont így egy kicsit át kellett rendezni az akváriumot :D egy növényt is beültettem mert eddig nem volt és elvileg az is javítja a víz minőségét. kisit felkavartam most az aljzatot. ezzel a szűrővel Kb mennyi idő az amikorra már látnom kéne a változást? ilyet vettem: [link]


Egyébként a víz áramoltatása is szemmel láthatóbb és látszólag a halak is élvezik a szerkentyűt :)

2014. dec. 29. 17:07
 6/19 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna nagyobb, akár fan1 , fan2 lett volna a legjobb, állítható az átfolyás így bármekkora akváriumba jó.


A régi szűrőd hagyd benn jó darabig, kellenek a baktériumok amik a szivacsba vannak, kicsi szűrőt vettél, kicsi a szivacsa, ennek ellenére ki fog tisztulni a víz gyorsan, biológiai szűrőként nem a legjobb a gyenge szűrőfelület miatt, 320 vagy 400 liter/órás jobb lett volna.

2014. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az áramlását ha magasabbra veszem pl fél állásba már akkor elég erosen kavarja a vizet gondolom azért mert nem négyzetalapú az akvárium.ez baj?
2014. dec. 30. 11:48
 8/19 anonim ***** válasza:

Az áramlás több mindenért felel egy akváriumban, én úgy állítom a belső szűrőket, hogy fodrozódjon a vízfelszín, nem használok buborékokat, nem szokott probléma lenni a nagyobb áramlás.


Így néz ki fölülről: https://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g

2014. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az enyém is így van beállítva. Tegnap késő délután óta üzemel azóta tisztult a víz de még mindig eléggé opálos. De legalább már látom az akvárium hátsó részét. Egyébként köszönöm hogy foglalkozol a hülyeségeimmel. Nemrég vágtam bele az akvarisztikába és és egy két dolog még nem tiszta.
2014. dec. 30. 13:07
 10/19 anonim ***** válasza:

"taknyosodnia" kell a szűrőanyagnak, érnie kell, ez egy működő akváriumban gyorsan megy, így gyorsan ki is fog tisztulni, holnap reggel ha felkapcsolod a lámpát meg fogsz ijedni valószínű a látványtól, sötétben, éjszaka, gyorsabban tisztul.

A szűrőtakarítást akkor csináld ha a szűrő áramlása aláhagy, és akkor is csak egy tálban, kevés akvárium vízben ki nyomkodni, majd egyből vissza a helyére.


Találtam egy belső szűrős képet, ezt aquael fan1 szűrő szűri majdnem olyan mint a te szűrőd: [link]


3-4 hetente takarítom a szűrőt, nem cserélek aznap vizet amikor takarítom, kisebb a terhelése mint a te akváriumodnak, kevesebb hal van benne, viszont az enyém nagyobb, 75 literes ezért nem sok az áramlása a szűrőnek.


(nem a legszebb akvárium de neonoknak pont jó a sötétebb közeg)

2014. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!