Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere után is zavaros...

Tofadam kérdése:

Vízcsere után is zavaros marad a víz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
heti 2 alkalommal is cserélek vizet az 50 literes akváriumomban. miközben engedem le a vizet mindig átporszívózom az alját. kb 30-40% vizet kicserélek. Olyan lassan öntöm a vödörből vissza a vizet hogy szinte csak csepeg az akváriumba és íy is zavaros marad a víz és felkavarodik. Maga a népesség nem hiszem hogy sűrű lenne mert 2 xifo 1 blackmolly 2 zebradánió és 1 pézsmateki van csak benne. Etetni sem etetek többet mint amennyit meg nem esznek. hogy érjem el hogy tisztább legyen a vizem?

2014. dec. 28. 17:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát az enyém közel sincs a linkelt képhez :-(

Holnap kiderül mi lesz remélem kitisztul teljesen. Ha mégsem akkor esetleg van valami tippet mi más lehet a baj? Azt mondták hogy ha a szűrő telepítés után is olyan marad a víz akkor ajánlanak valami tablettát.

2014. dec. 30. 14:34
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen tabletta, néha csinálok fotókat az akváriumokról, ezt általában előtte nap vízcsere előzi meg, szűrőt én ritkán takarítok.

Friss képem nincs, videó van: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA

Ez példa egy régebbi kép: [link]


Metszések után mindig változik a kinézet.


Ha betartod az alap dolgokat, tudod mit szabad és mit nem, jól vannak méretezve a dolgok akkor nem lehet semmilyen zavarosság, vízcsere vagy szűrőtakarítás után lehet pár óra de utána tiszta kell, hogy legyen.


Egy akvárium lelke a jó ajzat, a jó szűrő, karbantartás, növényzet, növénytáp, világítás.


Amit előbb linkeltem 75 literest abba igaz nem külső szűrő van azért linkeltem, de ennek ellenére az is tiszta, és egészséges 1 db belső szűrővel is.

Én simán kitöltöm a csapvizet és két napot hagyom pihenni, heti 1 alkalommal 20-30%vízcsere, dús növényzet mellett.

2014. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az aljzat kvarchomok az akvárium 50 l nettóban egy élő növény van benne és arról van még egy dugványozva. A lakói egy másfél éves pézsmateknős 2 xifo 1 blackmolly 2 zebradanio 2 neon 1 izzofenyu és egy páncélos harcsa a szűrő pedig a linkelt. Ahogy szamolgattam a halaknak elég hely van. Ja és a hőfok is 26 fok.
2014. dec. 30. 15:21
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem nagy a terhelés viszont a halválasztás nem az igazi, a kérdésed nem erről szólt így nem firtattam, firtatom.


Az ajzat, hőfok, remélhetőleg a szűrés is rendben lesz, én keveslem a fan minit, nem volt a leg szerencsésebb választás, hagyd benn a légpumpás szűrődet is mellé.


Növény, az fényfüggő, van egy fényerőd és egy világítási időd, ahhoz kell megfelelő növényt és növénytápot választani, ha esetleg egy dúsabb növényzetű akváriumban gondolkodsz.


Példa ez is 1 száll növényből lett: [link] nem a beültetett mennyiség fontos, hanem az, hogy jó-e a növénynek az akváriumod.

2014. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

[link]

[link] így néz ki kb az akksim. Nagyon kicsit torzít a kép mert telefonnal csináltam de nem sokkal tér el a valóságtól

2014. dec. 30. 16:13
 16/19 A kérdező kommentje:
a szűrőt azért választottam mert hasonló méretű akváriumban több ember mondta hogy ilyet használ és jól működik. a boltos is többek közt akinek elvileg 6 éve ilyen szűrő üzemel. ( neki hiszek is, mert az összes díszállat kereskedésben voltam nyíregyházán és csak ő tudott értelmes válaszokat adni a kérdéseimre.) magyarán látszik rajta hogy nem csak szimpla eladó hanem ért is a dolgához
2014. dec. 30. 16:17
 17/19 A kérdező kommentje:
Még mindig opálos a vízem.mostmár tényleg nem tudom mi lehet a baj
2014. dec. 31. 08:08
 18/19 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy főzd ki a talajt, berendezési tárgyakat. Utána az akváriumba csak a halakat és a berendezési tárgyakat rakd, a tekit külön. Ekkor kiderül, hogy a teki miatt színeződik a víz vagy a berendezési tárgyaid miatt!

Amúgy szerintem jobban jársz ha eladod a fan minit és veszel egy komolyabb szűrőt!


(szerény véleményem szerint a teki miatt zavaros a víz!)

2015. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Közben megoldódott a probléma, tiszta lett a víz, persze ez itt nem derült ki mivel üzenetben folyt tovább az eszmecsere.

Most a növényzet és a világítás van soron....

2015. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!