Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros az akvárium vize?

Miért zavaros az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Pár napja lett megvéve, mindent a boltban elmondottak alapján csináltunk. Mivel élő növények lesznek benne, letettük a legaljára a növényeknek való tápanyagot, majd rá a kiforrázott köveket, és a vizet, mikor kihűlt minden.(Óvatosan, hogy ne keveredjen el a kettő). Azóta nem vettünk még bele növényt és halat, elvileg holnap kerül rá sor. Levegőztető, vízmelegítő, világítás már működik. (Nem folyamatosan). Olvastam, hogy az első napokban ez normális, de ettől függetlenül aggódom, hogy hátha valami más áll a hátterében.

2014. dec. 19. 10:42
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
100%
Rossz ötlet boltos tanácsára hallgatni és a tiéd sem kivétel. Kifőzni a talajt fölösleges, ellenben a valódi veszélyekről egy szót sem olvastam a leírásodban. Nem írtál szűrőről, ez így eleve rossz kezdet az akvarisztikához. Holnap már halat akarsz hozni, pedig az akváriumodban nincs biológiai szűrés - ehhez először is szűrő kéne, utána meg pár hét üresjárat a halak előtt. Mivel halat még nem vettél, nincs veszve semmi, de mielőtt bármi újat is vennél nem ártana alaposan tájékozódnod, és nem a boltostól.
2014. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A levegőztetőt a szűrőre értettem, bocsánat, elég tudatlan vagyok még a témában. Az akvárium sem nekem lesz, hanem karácsonyi ajándék.

Szóval, ha a szűrő megy, és akkor is ilyen a víz, mit tudok még tenni?

2014. dec. 19. 11:03
 3/13 HUN_Sector ***** válasza:

A víz kb. 4-5 napig zavaros a folyamatos szűrés mellett, utána kitisztul. Ha nem akarsz várni, vannak víztisztító folyadékok, de véleményem szerint a vegyszerezést inkább kerüld el. (kivétel talán a víz nehézfém és klórtartalmát megkötő akvarisztikai oldat)

Legyél türelmes, ki fog tisztulni.


A halak behelyezése előtt 2 hét járatási időt szoktak javasolni. Vannak azonban olyan halak, melyek a kemény csapvízben is jól elvannak, mert magas tűrőképességűek. Milyen haltípust vesztek majd bele?

2014. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A talajtól is lehet zavaros, előtte alaposan át kell mosni. A növények mehetnek bele, de ha jót akarsz akkor még nem veszel bele halakat. Fontos, h valamilyen baktériumkultúrával beoltsd az akváriumot.

pl; sera nitrivec

Halakat dec 23.-a előtt semmiképp se vegyél. Akkor is legfeljebb 1-2 guppit. Majd az ajándékozott eldönti, h milyen halakat szeretne. ÉS fontos, h a boltosra nem hallgatunk, neki profit a lényeg, nagyban tesz az állatokra, neki az az érdeke,h 2 hetente menjetek hozzá új halakért.

2014. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne vegyél bele halat, várj még vele legalább 2 hetet különben te is hasonló kérdést fogysz ki írni mint ők:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=beteg&katego..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=pusztultak&k..


Persze van közötte ami nem a korai telepítésre vonatkozik, csemegézz közöttük, be lehet ütni másik szavakat is, van pár ezer ilyen kérdés.


Lehet így is: [link]

2014. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A talaj valószínű nem volt elég tiszta. Mint ahogy a fentiek írták, majd a szűrő idővel kititsztítja. Óltsd be az akváriumot nitriveccel. Ezek a baktériumok az ammóniából csinálnak nitrátot, az meg a növényeknek kell majd.
2014. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A növényeket mielőbb ültesd bele. A szűrőt kötelezően 24 órában használni kell!

Kis mennyiségű állati eredetű halkaját szórhatsz néha a vízbe, hogy legyenek bomlástermékek a nitrifikáló baktériumoknak.


Ha ez megvan, akkor nincs más dolgod mint várni egy szűk hónapot, addigra kristály tiszta lesz a víz, és már lehet is bele az első adag hal.

2014. dec. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2014. dec. 19. 15:45
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom még, hogy milyen halakat szeretnénk venni, anyukám majd eldönti (neki lesz az ajándék). :) Nem tudtam, hogy ennyit kell várni, akkor előbb megvettük volna. :( Sebaj, akkor várunk. :)
2014. dec. 19. 15:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Annyit azért hozzátennék, hogy ha édesanyád is ennyire kezdő, akkor a hal választásnál az elsődleges szempont ne a szubjektív ízlés legyen, hanem hogy a körülmények, amiket megteremtettetek, azok milyen halaknak felelnek meg.

És azok közül lehet válogatni.


Ebben pedig még annyira sem lehet a boltosokra hallgatni, mint a technikai felszerelésben.

Se a halak fajtájában, se a mennyiségében.

2014. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!