Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy teljes aquáriu...

Most vettem egy teljes aquárium szettet még uj vagyok ebbe az egészbe tudnátok nekem segiteni abba hogy hogy kell a növényeket elültetni (sima kavicsot vettem ) meg kell e valamilyen szert raknom a aquáriumba a növényeknek vagy valamit?

Figyelt kérdés
2015. jan. 2. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Halak már vannak benne?

3 hétig üresen kell járatni,az akváriumot,csak a technikai berendezésekkel meg mindennel együtt,csak halak nélkül.

Mekkora az akvárium?

Milyen szűrés?

Ha szett,akkor nem lehet valami erős se a világítás,se a szűrés.

A növényeknek kell növénytáp,de gyenge a fényed,ezért csak kevés fajta növénynek elég a világítás.

2015. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
halak vannak benne de még semmi növény egy 90 literes aquárium aqual fan 1-es a szűrőm meg egy hagyományos asztali lámpa a világítás a szettet nem szószerint értettem bocsi
2015. jan. 2. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Halaknak jelenleg 50%-nál nincs több esélye a túlélésre. Elkapkodtad a dolgot. Előbb kellett volna kérdezned. A szűrőd jelenleg nem áll készen a halak ürülékének lebontására, 3-4 hétig kellett volna halak nélkül járatnod a szűrőt, ez idő alatt elszaporodnak az ammóniát nitráttá alakító baktériumok. Holnap ha van rá módod vegyél mielőbb valamilyen baktérium kultúrát(pl; sera nitrivec), amik spóra állapotba tartalmazzák az előbb említett baktériumokat.

A homok szerencsésebb választás lett volna a növények szempontjából. A kavics és a gyenge világítás miatt csak a következő növényeket ajánlom: anubias, jávai moha, gömbmoha. Több növény nem hinném ,hogy megmaradna. A halakról még nem írtál semmit. A szűrésed is gyenge, csak úgy telepíthetsz mintha 30 literes akváriumod lenne, különben venned kell bele még 1 ilyen szűrőt, mert kevés lesz.

Milyen halaid vannak?

2015. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha az akvárium szettet a levegőztetőre, és világításra érted, akkor tudok hasznosat mondani! Ha nem erre értetted, akkor nem tudok segíteni! Először is NEM kell a növényt bele ültetni a kavicsba! Ha nagyon bele szeretnéd, akkor menny vissza abba a boltba, ahonnan a növényt vetted, és kérdezd meg hogy bele lehet-e! Mert van olyan növény amit bele lehet ültetni, és van olyan amit nem ajánlott. Például ha egy olyan növényt kiültetsz ami nem ajánlott, akkor szó szerint elsárgul a levele, és szét foszlik. A növénynek külön nem kell semmit a vízbe csöpögtetni. Nekünk közel fél éve ez a növény van az akváriumunkba, ami most is van. Alapból mikor megvettük, rá kérdeztünk, hogy mennyi időt bír ki. A nő azt mondta hogy ha szereti a helyét, akkor több évig is, ha nem szereti, akkor minimum fél év vagy kevesebb. Amúgy csak úgy egy jó tanács ként elmondom, hogy olyan helyre tegyétek az akváriumot, ahová oda süt mindennap a nap. Mert lehet valaki szerint úgy hamarabb algásodik a víz, de ezt mindenki otthon letesztelheti. Nálunk is amíg a szobában volt a akvárium, addig a hala színe halvány volt, és a halak is le voltak lassulva. Most hogy a előszobába vannak sokkal élénkebb a színük, és sokkal elevenebbek! De ezt mindenkinek magának kell ki tapasztalnia!
2015. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!