Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell csinálni ikráztató...

Hogyan kell csinálni ikráztatóhálót?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 13:01
 1/4 Doruss ***** válasza:
Sztem egyszerűbb ha megveszed... jobban jársz de ha mindenképpen készíteni akarsz, akkor kell valami keret pl. műanyag vagy ilyesmi ami nem tehet kárt a halakban, és arra kell valami háló, amit úgy húzol rá, hogy dobozformát kapj. Abba nyugodtan teheted a halat ikrázni, de kereskedőnél venni egyszerűbb, nekem szülőszobám van, azt vettem 800ért szal nem drága.
2010. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kzs ***** válasza:

Igen, valóban lehet vele bajlódni: műanyag keret, rá a háló, aztán persze legyen stabil, hogy időnap előtt szét ne essen... na ne!


Sokkal egyszerűbb, ha veszel a hipermarketben egy zöld színű gumi-lábtörlőt (abszolút nem drága), és otthon méretre szabod. Így akármilyen területű ivatóaksi aljára rá lehet tenni, és a halaktól sem idegen, mivel "természetes" zöld színű. És a legfontosabb, hogy a halak a lehullt ikrákhoz nem tudnak hozzáférni, mivel a lábtörlőn kiálló guminyulványok hosszúak, és sűrűn állnak.

Még valamit: ne legyen nagy a ví

2010. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kzs ***** válasza:

(az előbbi válaszadó vagyok. Sajnos nem tudtam befejezni az üzenetet, mivel félrenyomtam valamit. Na mindegy, most pótolom:)


Szóval, még valamit: ne legyen nagy a vízoszlop, vagyis ne töltsd fel nagyon az ivatóaksit vízzel. Gondolj arra, hogy a lehulló ikráknak minél kisebb utat kell megtenni az aljzatig. Pontosan azért, hogy ne egyék meg a halak.


Különben a legtöbb esetben lágy vizet használunk az ivatóaksiban (pontylazacokhoz, díszmárnákhoz, ikrázó fogaspontyokhoz ilyen kell).

2010. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a választ! Nekünk szájköltö halaink vannak vagyis azok a szájukban forgatják az ikrát, és mielőtt letelne a 3 hét szeretnénk berakni egy ikráztatóba, hogy oda engedje a kishalakat ne az akváriumba. Viszont kereskedőknél nem lehet olyan méretűt találni amire gondoltam. És így készítenem kell egyet.
2010. febr. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!