Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Profito összetétele?

Profito összetétele?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen forrás: [link]


Tud valaki más forrást az összetétellel kapcsolatban?


A fenti link alapján ezek a számítások, következtetések jók lehetnek: [link]


Nem egyszerű matekolni, jó lenne ha valaki átnézné, kijavítana ha hibáztam.

Tudtam, hogy többet kell profitoból adni, azt is, hogy az elején mehet a gyári dózis, utána a napi, de nem volt konkrét adat, koncentráció hozzá.


2015. jan. 13. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:
* A fenti link alapján ezek a számítások, következtetések, jók lehetnek? kérdőjel a végén
2015. jan. 13. 20:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznos volt a forrás, amit belinkeltem a kérdésemben. :)


Tudod, hogy mi az a ppm?

Kétlem, hogy az ionok térfogatára gondolnak a forrásban, szóval kicsit furcsa nekem az, hogy 0,7ml Fe. :D

A legegyszerűbb az lenne, hogy a ppm-et úgy fognád fel, hogy mg literben.

Így tudod egyszerűen átváltani:

a ppm értékét elosztod 1000-el, és megkapod, hogy g/l. Ebből egyszerűbb tovább számolni.



Egy macro tápot miért hasonlítasz össze egy káliumos micro-val?

Én a profito mellett voksolnék, mert az elég egy közepes technikájú akvárium számára, és olyan elemeket is tartalmaz, amit a GA táp nem.

2015. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most akartam oda írni, hogy kösz a forrást:)

De akkor itt köszi:)

Elsőre én is súlyban gondolkodtam, csak más lehet a fajsúly mint a víznél, kertészeti lobtrágyákat én is súlyra veszem, nem literre.


A G.A tápot csak azért írtam be, mert sokan a bruttóra akarják adni a profitot, népszerű a G.A macro+profito tápozás co2 nélküli akváriumoknál is, a macro csak nitrát kiegészítésre kell, mondjuk egy garnélás akváriumban el is fér.

2015. jan. 13. 21:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy logikus, hogy 1 liter az 1000gramm és 1000ml, lehet átírom, az tartott vissza az elején, hogy ha súlyban írom az elején 1kg profitot kell írni, ami nem biztos, hogy pont 1 liter és csak bekavar az adagolásba ami ml-ben van.

Kicsi lehet az eltérés, így valószínű azért, hogy 1ml profito az 1 gramm.

2015. jan. 13. 21:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló átírtam, és kivettem a G.A részt, örülök a linkednek, nem volt infóm kálium tekintetében menyi az annyi, 8 zöld kéz menne de csak egyet tudok.
2015. jan. 13. 23:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni házilag is a macro tápot. De legalábbis a nitrát és foszfát pótlást.


Szerezz valahonnan tiszta kálium-nitrátot és valamilyen alkalmas foszfátot (itt nem higany-foszfátra gondolok. :D) mondjuk gyógyszertári ismerőstől vagy iskolából/egyetemről. De rendelhetsz a GA oldaláról is. Kicsit túl vannak árazva ott, de nem olyan vészes még.


Javaslom, hogy a százalékot vedd ki a leírásból, mert nem helyes úgy. :)

2015. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kivettem a %ot, tényleg felesleges volt.


Nem használok nitrátos tápot, van a halaktól elég, profitot használok folyékonyból semmi mást.

A profito összetétele volt lényeges, a linkedig nem volt konkrét infóm.


Nincs időm növényes akváriumra, a lányomnak volt egy, ő megunta, nekem meg nem kellett, eladtuk kompletten, az enyéimre is alig van időm, egy növényes meg odafigyelés, meg sok metszést igényel, abba használtunk G.A macrot, microt.

Tudok a G.A DIY csomagjáról, abból ki lehet keverni a megfelelőt.

Én igazság szerint megoldom másként ha kell, volt nem egyszer, hogy kellett, 12 évet lehúztam egy kertészeti cégnél van némi infóm, fogalmam a tápozásról, a fix munkahelyem (ahonnan jelenleg is írok) mellett, vannak fóliasátrak, több földterület, traktor stb amivel ténykedem, most új munkahelyem van, de ez is kertészeti.

A fitohormnál is tudok éppen kérni ezt-azt.

Néha ha több növény kell valami nagyobb akváriumba gyorsan akkor kell okoskodnom, sokszor megtalálnak, hogy segítsek.

2015. jan. 15. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!