Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontok el? (lent kifejtem)

Mit rontok el? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

van egy 126 literes akváriumom és algásodok. (zöld alga)

akváriumom tehát 126 liter, szűrésem tetratec ex 1200+ siporax, világításom Quad 4x24 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed


délután kettőtől este kilencig világít mind a 4 fénycső majd este kilenctől 2 órát tizenegyig világít a moonled. Hetente adagolok 10ml és 15ml közt easy life profitot.Mit csinálok rosszul, illetve mit nem csinálok ? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2015. jan. 15. 16:16
 1/3 Kocuska ***** válasza:
szerintem az lehet a baj hogy a világítás az eszméletlen erős, 0,8W/liter, ami nagyon sok. Nem elég erős ehhez a világításhoz a szűrű, ami algásodáshoz vezethet.
2015. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

Halak?


Ekkora világítási intenzitás esetén már kellene komoly szén-dioxid rendszer és makroelem adagolás is lehetőleg napi adagolásban.

2015. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem kell túl parázni nekem is ilyen lámpatestem majd hogy nem ekkora aksihoz és én csak kettő fénycsővel világítok és alga sehol. Amugy szerintem a szűréssel nincs gond. Egyébként nekem kezdetben 4 fénycsővel ment és mégsem algásodott eget rengetően csak az üvegfala.
2015. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!