Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz már szobatiszta?...

Mikor lesz már szobatiszta? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Most múlt 5 hónapos, nagytestű lesz, 40-45 kg körüli. 2 hónapja van nálam, mindent betartok, de semmi:( Leviszem 2-3 óránként, nincs kutyapelenka, soha nem is volt. Nem szidom le, csendben feltakarítok. Lent nagy dícséret, ováció, jutifali. Mégis, alig léptünk előre valamit ebben a 2 hónapban. Napközben, amikor dolgozom egyedül van, ez kb. 6 óra. Egyébként sokat játszunk, sétálunk, tanulunk. Ez az egy, ami elkeserít egy kicsit. Nem is jelez/nyüszög vagy akármi, ha pisilnie kell. Kaki már alig van, de azért reggelre szokott egy várni, de a pisi mennyiség brutális. Este még kiviszem 10 körül, akkor elvégzi a dolgát és 4-5kor már sokszor bekakil. Enni mindig ugyanakkor kap, sétálni is ugyanakkor megyünk le.


Mit tegyek? Lehet, hogy fizikai oka van? Olvastam valahol, hogy a nagytestűek később érnek ilyen szempontból.


2013. dec. 26. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2013. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagytestűm van, 5 hónaposan már szobatiszta volt, elvétve voltak balesetek.

Nem csak az a jelzés, ha nyüszög v lefekszik az ajtóba, ha pl. körbe-körbe szaglászik, az is annak a jele, h dolog lesz.

Milyen tápot kap enni? Egy nap hányszor kakil és milyen mennyiségben? Mennyit iszik?

2013. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kitartás! Az én kutyám kb 8 hónapos volt mire megtanulta! Azt hittem megőrülök. Kertes házban lakunk, csivava kutyusról van szó. Volt, hogy éjszaka kimentem vele hátra az udvarba, hogy WC- zen, az meg visszaszalad és bekakilt a kanapé mögé. Ott már majdnem feladtam.


Nekem kutyapelus volt végül ami bevált. A kanapé mögül indultunk és szép lassan raktam egyre arrébb, míg kiértünk a teraszra majd a kertbe.


Még annyit hozzátennék, hogy a másik csivava kutyám ösztönszerűen soha!!! nem kakilt/pisilt be :)


Szerintem jól csinálod a dolgokat, vannak későn érő típusok :)

2013. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Folytasd csak igy, most meg ugy latod, semmi ertelme, mi is igy voltunk vele:-) aztan hirtelen egyik naprol a masikra mintha elvagtak volna, minden megvaltozott es soha nem voltak utana balesetek. Mi mindennel igy vagyunk, fel evig minden nap ugyanugy setalunk, ugyanazzal a taktikaval, mar feladtam majdnem, mert cibalt. Aztan az egyik nap minden meegvaltozott es mar gyonyoruen setal mellettem.
2013. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi kutyapelenkáztunk,mire rájöttünk,hogy marhaság...Ezzel nagyon késleltettük a dolgot 8 hónaposan tanulta meg.

Rásegített még 1 megfázás is,amit nem vettünk észre,csak amikor súlyosbodott.


Vigyétek el dokihoz,hogy biztos minden rendben van-e.Ha igen,akkor későn érő típus.

2013. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!