Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálta? Mit...

Ezt miért csinálta? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

A kutya rettenetesen szocializálatlan, ezért a legtöbb ismeretlen dologtól megijed, menekül. Emellett viszont domináns. (dolgozunk rajta)

Egy ideje már járunk suliba. Az első 1-2 alkalommal mindenre támadt, mostanra ez megoldódni látszott, azonban ma mintha átkapcsoltak volna benne egy kapcsolót... újra ugyan azok a hülyeségek...még a már jól begyakorolt dolgokkal sem foglalkozott, amik már jól mennek. Abszolút elfelejtette, hogy ott vagyok, dacoskodott, már csak azért sem csinált semmit, rám nézni sem volt hajlandó. Ezt miért? Eddig minden nagyon szépen ment, mintha kicserélték volna.



2014. szept. 10. 19:48
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
13 hónapos. A dobim amúgy. Ma szerintem elvitték az ufók, tejesen ki volt cserélődve...
2014. szept. 10. 19:59
 3/19 sippara ***** válasza:
100%
ka-ma-szo-dik :D üdvözöllek abban a pokolban, amit a következő egy, JA nem, dobi, akkor alsó hangon KÉT évben kutyázásnak fogsz hívni :D Csináld tovább a dolgokat ugyanúgy, ahogy eddig, szépen következetesen, véletlenül sem idegből, pár nap, vagy legrosszabb esetben pár hét múlva "újranevelődik", de CSAK azért, hogy aztán újra felidegesítsen, mikor "elromlik" ;) üdv a klubban ;)
2014. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

ha csak ma csinálta, akkor front ( az enyém is megkergült ma ). és én is ingerültebb voltam az átlagnál.

viszont ha továbbra is "kerge" lesz, akkor keményebben fogd a "gyeplőt"!

2014. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

jah, eddig sem volt leányálom, csak végre kezdtem reménykedni... de komolyan most megint belekezdtünk abba a hülye dominanciaharcba, amit már rettenetesen unok. A következő lépés a tettlegesség, amikor komolyan szájbavágom (ami egy előtte bántalmazott kutyánál durva)

És az elmúlt 3 órában juttatott erre a szintre... eleve nem motiválható se kajával, se nem büntethető mondjuk pórázrántással vagy izmosabb korrigálással, mert bezuhan DE most szart a fejemre... konkrétan hátat fordított-.-

Itthon meg, mivel nem figyelek rá (de annyira, hogy még át is sétálok rajta) meg kizártam a falkából, ha kimegyek, lemancsol, bököd, csipked, piszkálja a másik kutyát... rossz, hogy rá figyeljek...

Pedig elképesztő mennyiségű munkám (24-ből kb 48 óra) van benne, hogy helyrehozzam, amit 5 hónap alatt elcsesztek...

És akkor erre pakol egy lapáttal, hogy félős, meg domináns is egyben (jó kombó), meg hogy büntethetetlen, illetve hogy egy nézésével levesz a lábamról és pl. ahogy nincs 24 órás fegyelemben (ahol nem boldog), próbálkozik a dominanciáját az arcomba tolni.

(Tegnap hagytam, hogy mellém feküdjön és együtt TV-ztünk) meg hagytam játszani a cicával

2014. szept. 10. 20:28
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem mentett kutyám van, 1 évesen került hozzám, közepes méretű terrier keverék (ehemm :D), ő is domináns. Először tündibündi csöndes barátságos kutya volt. 1 hónap után kezdődött a hiszti. Minden kutyát megugatott séta közben, akihez nem mehetett oda, borzolt mindegyikre, nekiesett a szomszéd uszkárnak, a lépcsőházban ugatott mindenkire, kapdosott a görkorisok után, ugatta a kukásokat.


Megpróbáltam fojtó nyakörves sétával helyre rakni, hát csak rosszabbodott. Hamarabb le tudtam állítani, de még jobban felhergelte magát előtte. Elegem lett. Kutakodtam a neten, sokat olvastam a pozitív megerősítésről és nagyon bevált egy bizonyos szintig. Első körben vettem neki egy jó széles félfojtó (hogy ne tudja kibirkózni magát belőle) nyakörvet. Ha kutya került a látóterébe jutalomfalatot kapott: sajtot, sonkát, virslit, kolbászt. (Próbáld ki hogy kicsit kiéhezteted aztán vihetsz főtt húst, májat...Erre minden kutya rámozdul :)) Közelebbről még mindig ugatott, de nyugodt maradtam, rövid pórázon tartottam szikla szilárdan (nem tudott elrántatni) és csitítottam (Csssst!)Elértem, hogy már csöndben maradt, ilyenkor nagyon megdicsértem utána, de a borzolás így is megmaradt. Megtanítottam neki a Hagyd! parancsot, először madarakkal gyakoroltuk, aztán kutyákon. És végül elvittem egy jobb futtatóra, rendszeresen jártunk. Az elején csak szukákkal jött ki jól (többnyire), a kanokkal kötözködött, párszor neki is mentek (tulajdonképpen jogosan), de vér nem folyt. Mindig keményen leszidtam, ha rosszul viselkedett (megfogtam a nyakörvénél, kivontam a balhéból, megrángattam egy kicsit a grabancánál és mondtam, hogy fujj meg hagyd és pár perc után mikor lenyugodott vissza engedtem). Soha nem engedtem, hogy eliszkoljon a fegyelmezés elől!!!! Kutya-kutya találkozásoknál ha borzolt vagy láttam hogy ideges, akkor nyugodt hangon beszéltem hozzá és ha ellazult megdícsértem, többször le is guggoltam ha láttam, hogy bizonytalan egy-egy kutyával (gazdi laza-neki se kell félnie). Ja és ha rosszalkodott szóltam a többi gazdinak, hogy ne haragudjanak, menhelyről van a kutya és nem tudja még a kutyaetikettet :)


Eredmény: Ma már csak a hisztis, hörgő kutyákat ugatja meg séta közben de le tudom egy szóval állítani. Lépcsőházban max. egyet vakkant és ennyi. A futtatón szuka és kan kutyákkal is remekül kijön, szóval tudom irányítani, én is magabiztosabb lettem ás ő is nyugodtabb.


Tudom, hogy egy dobbermann már nagyonn kategória, de ez egy próbát megér. Az enyém is az őrületbe kergetett sokszor már a sírás kerülgetett :D

2014. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Emese, de én azt látom, hogy totálisan rágörcsölsz erre a kutyára és ez nevelésnél pont nem jó.

Már 8 hónapja nálad van és még mindig ilyen szinten vagytok.

Talán ha egy kicsit lazábban, nyugodtabban vennéd az egészet segítene.

2014. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi mindenki, tegnap kiakadtam:) mondjuk félig jogosan is...

az első pár hónapunkat senkinek nem kívánom:) és most volt az első kisebb visszaesés (természetesen az én hibámból! Eleve én is feszültebb, türelmetlenebb voltam.)

Utolsó előtti! BH vizsgára készülünk, a kutya az utóbbi időben olyan szinten kézbentartható volt, hogy én is ámuldoztam! Egy rossz gondolata nem volt, a kitörések egy "nem"-mel leállíthatók akkor is, ha éppen az arcába ugrál valami kis ideggyenge zsebkutya, a feladatokat pórázon vagy nélküle tökéletesen csinálja. Csak azon kell javítani, hogy rám nézzen.

Az idegesített fel, hogy nem volt hajlandó feladatozni, főleg mikor még hátat is fordított... megcsinálta ímmel-ámmal, csak háttal nekem... meg egy hosszú hozzámnál nem hozzám szaladt, hanem a kocsihoz...elég fura volt.

De nyiván az az oka, hogy én sem voltam a toppon, előtte meg ráadásul kicsi túlzásba is vittem a kényeztetést, meg még mindig kicsit ufo-nak érzem a dögöt.

Igen, ha kudarc van, akkor begörcsölök, ez is igaz. Viszont mentségemre szóljon, tényleg szeretnék neki olyan életet nyújtani, amilyet megérdemel, viszont jó lenne, ha nem próbálgatna folyton elképesztő látványosan. Mikor nincs semmi "baja" (időváltozás, random hiszti, fülpucolás, akármi ami kizökkenti) egy kis angyal. Komolyan. Szépen, ügyesen csinálja a feladatot, egy hangja nincs, reggel lemozgatom, délelőtt gyakorlunk, este megint mozgás és kis boldog nyugis kutyus. Ilyenkor meg... reggel begörcsölök biciklin, hogy ne üssem már el lehetőleg mert kóringyál össze-vissza, hirtelen megáll és belehentereg egy lószarba... aztán ha hazamegyünk halálra szekálja a másik kutyát (eleinte csak kurkássza, aztán egyre vadul) és a végén úgy behergeli magát, hogy ugrál össze-vissza. Aztán persze kipurcan, de addig...

Aztán 5 perc mulva felriad, ha kint van, akkor elkezd ugatni...vagy a másik kutyát, vagy a fán a madarakat...akármit (na persze ilyenkor már leflakonozom, ha mondjuk a 2. csend után nem hagyja abba), viszont ha bent van, akkor csak alszik, kongozik. Ezek az elkattanások úgy hetente egyszer előjönnek, viszont a totális leszarás már vagy fél éve nem volt, és most kicsit túltúráztattam rajta magam.

2014. szept. 11. 08:17
 9/19 anonim ***** válasza:

Úgy látom a dobinak nagy problémája az, hogy a másik kutya nincs vele azonos energia szinten. Legalábbis így veszem le az írásodból. Azért kurkássza meg vadul, meg hergeli be magát. Játékra hívná nem? Egyre intenzívebben és még így sem kapja meg tőle amit akar. Ezen nem kellene idegeskedned. Lehet, hogy több mozgásra lenne igénye, mint ahogy te azt gondolod, meg amúgy is ott a másik kutya és nem lehet vele mit kezdeni, milyen dolog már ez? :D

Ettől ő nem rossz szerintem, illetve nem kellene flakonozni. Bár én alapból nem flakonoztam soha. Inkább több foglalkozás. Ha "rossz" az egy jelzés, hogy valami nem elég és kell kell még valami.

2014. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ja igen, más kutyákkal mennyi lehetősége van játszani?

Illetve a "rettenetesen szocializálatlan" az mit takar?

2014. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!