Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Műanyag plexi, mint akvárium...

Hadevla kérdése:

Műanyag plexi, mint akvárium tető?

Figyelt kérdés

Kioldòdhat belőle káros anyag? Egyéb hátrány?

Az anyag vastagsága meglenne ahhoz, hogy elbírja a világítást.


2015. jan. 25. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb 10 éve van plexi és még élnek a halaim.
2015. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jó ötlet, én is ezt tervezem,kémiailag nincs neki hátránya. De hol fogsz plexit beszerezni, és hogy oldod meg, hogy szellőzzön+ne csúszkáljon? (ha sikerlt írhatnál pár tanácsot :) )
2015. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annó még obiba vettem.
2015. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Barkácsáruházban lehet kapni hobbilemez néven víztiszta plexit. 150*50cm-es darabot kaptam (kb. 3000 Ft), egy ismerősöm méretre vágta úgy, hogy a két hosszanti oldalon túlnyúljon + levágta az egyik sarkát, ott szellőzik és ott lehet kivezetni a felszerelést.

Világítást nem bírna meg, azt az akvárium oldalához kell rögzíteni.

Praktikus, mert biztos nem törik tologatás közben. Az egyetlen hátránya, hogy valamivel szebb lenne üvegből, de mivel nincs központi helyen a szobában, nem számít.

2015. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én régen egy plexi lézergravírozónál csináltattam olyan tetőt, hogy a sarkai le voltak kerekítve, és a tetején volt 6db hosszanti szellőző rés, azért, hogy ne párásodjon be.

Az egyik oldalán meg ki volt vágva egy kocka lyuk, azért, hogy odaférjen a csiptetős lámpám. Hát én így lerajzoltam nekik, ohgy mit akarok és egy hét mulva meg volt csinálva. Szép volt, jó volt, de akkor is párásodott és vízköves is lett, tehát ez így nem a legjobb. Mindig le kell mosni ecettel, hogy kinézzen valahogy. Ez kb 8-as plexi volt, mert kellett hogy legyen tartása, hogy ne horpadjon be.

2015. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!