Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor mondhatja valaki magát...

Mikor mondhatja valaki magát akvaristának?

Figyelt kérdés

Mikor, vagy mitől?

Lehet szubjektív a kérdés, de érdekelnének a vélemények.



2015. febr. 17. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már ez a hobbid. És komolyabban foglalkozol vele és minden csínját-bínját elsajátítottad. Számomra ez az akvarizmus :)
2015. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 4 típussal szoktam találkozni, sokat személyesen is ismerek (sajnos)


-Akvárium tulajdonos, rendelkezik egy üveggel amibe halak úsznak, sokszor konkrét instrukciókat követ, mellé saját feje után csinál dolgokat, ami vagy jó, vagy nem, az esetek többségében probléma van nála, valamivel többet vagy kevesebbet csinál mint kellene.

-Antiakvarista, olyan akvárium tulajdonos aki tanácsaival ki tudja irtani mások otthoni élővilágát, nálam vezet egy kisállat kereskedésben dolgozó, frissen feltöltött akváriumba rakás szert használt kezdeti opálosságra, ami nem mellékesen természetes folyamat az elején.

Volt közöttük fertőtlenítő, több gyógyszer, ő az akitől egy kezdő akvarista a boltba tévedve tanácsot kaphat: [link] szűrő mellett rakás aranyhal és cápaharcsa.


-Akvarista, olyan akváriummal, akváriumokkal rendelkezik, ami az akvaristák számára elfogadott, tudatosan gondozza az akváriumát, érti a működését. Mások számára olyan tanácsokat tud adni ami szavatolja, hogy az újdonsült akvárium tulajdonos akváriumában hosszabb ideig, akár évekig éljenek az élőlények, ki tud alakítani megfelelő egyensúlyt.

- Az én olvasatomba van még egy negyedik kategória, ők inkább képzőművészek, kompozíciókat állítanak elő, több hónapon át tervezett, majd akár több hónapon át épített víz alatti világot csinálnak. Nem az egyensúlyról szól az akvárium hanem magáról a látványról. Megfelelő technikai háttérrel rendelkeznek, vannak közöttük komoly akvarista múlttal rendelkező emberek, de ez nem feltétel, a művészi hajlam és a megfelelő anyagi háttér viszont feltétel, példa ez: [link]

2015. febr. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem jó az antiakvarista linkje:D [link]
2015. febr. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem az egyensúlyról szól az akvárium hanem magáról a látványról."


Ha a növényes akváriumokra gondolsz, azoknál igenis van egyensúly. Ha nincs egyensúly, jön az alga. Pont erről szól a növényezés, megtalálni az egyensúlyt a fény, szűrés, tápozás közt, ami hoz magával egy tökéletes vízminőséget, amiben a halak is jól érzik magukat, ráadásul nincsenek túltelepítve. Amikor először láttam élőben növényes akváriumot, pont ez volt az első benyomásom, hogy minden tökéletes összhangban, egyensúlyban van.



Szerintem az az akvarista, aki kicsit mélyebben beleássa magát az akvarisztikába, nem csak egy elhanyagolt akváriumot próbál úgy-ahogy üzemeltetni.

2015. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akvarista az, akit nem csak a látvány érdekel, hanem a halak és a növények jóléte is. És ezeket az érdekeket szolgálni is tudja, mert felkészült.
2015. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért azok a látványakváriumok, amik versenyekre is születnek, hosszútávon nem fenntarthatóak. Persze, olyan értelemben egyensúly van, hogy meg kell találni a megfelelő fény, tápanyag stb mennyiséget ahhoz, hogy a növényeket csúcsformába hozzák a fotózás pillanatára. De ezekben az akváriumokban óriási mértékű emberi beavatkozás van. Nyilván szubjektív, hogy kinek mi fér bele a külső beavatkozásba, de az én értelmezésemben egy egyensúlyban lévő akváriumnál az ember inkább csak segít, ezeknél viszont masszívan alakít.
2015. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

""Nem az egyensúlyról szól az akvárium hanem magáról a látványról."


Ha a növényes akváriumokra gondolsz, azoknál igenis van egyensúly. "


Nem, mint ha B.Jocinak kéne bébiszitter, hogy beszéljen helyette, de mivel láthatóan nincs itt, erre indíttatást érzek, hogy reagáljak, csak hogy tisztába tegyük a dolgot.


Az általa linkelt, példának felhozott akváriumban nagyjából 2 napig tartható fenn a biológiai egyensúly.

Tény. Több szót nem érdemel.


Akvaristának én azokat nevezem, akik nem csak külön-külön nézik a tartott élőlényeik igényeit, életkörülményeit, hanem az akváriumot egységes egészként kezelik, minden paraméterét, változását, minden mással összefüggésben vizsgálják.

Ez pedig oda vezet, hogy ha ezt minél jobban csinálja valaki, akkor ez nagyjából párhuzamos azzal, hogy minél inkább a természetet másolja le.

Ennek a csúcsa pedig számomra egyáltalán nem a mostanában népszerű akvakertészet, az ugyanis profi szinten kb minden elemében szembemegy a természettel, teljesen mesterséges körülményeket teremt.

Az evolúció pofán röhögése.

Művészi értéke van, akvarisztikai értelemben sok kutatási eredményt fel lehet használni, csak át kell konvertálni normál akváriumokra.

Szóval ott tartottam, hogy ha egy akvarista a természetet másolja le, akkor ennek a csúcsa nekem egyértelműen a minél tökéletesebb biotóp rendszer kialakítása.

2015. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:

#4


Abban igazad van, hogy a "növényes"(nekem erre a dologra szimpatikusabb a művészakvárium kifejezés) akváriumokban a környezeti paramétereknek egyensúlyban kell lenniük, de ennek nem feltétlenül van köze a természetességhez, a valódi egyensúlyhoz, amikor a természetes folyamatok valóban valamilyen szinten kiegyensúlyozzák egymást.


Itt egy erősen mesterséges környezetben, nagyon sok és nagymértékű beavatkozással létrejött egyensúlyról beszélhetünk csak.


Mondok is példát: EI tápozási elmélet. Beöntöd a tápot, majd, hogy megelőzd a toxikus méreteket, hetente a víz felét a táppal együt kiöntöd.


De az is elég, ha csak a 30 ppm szén-dioxid szintre gondolunk. A legkisebb ingadozás is algabummot okozhat, megszűnésével pedig totálisan helyben hagyjuk az akváriumot, mivel az egyik fontos környezeti paramétert kiütöttük.



Kérdező:


Ma már az is akvaristának nevezi magát, aki elment a boltba, megvett mindent és 1 nap után berakta a halakat. Tehát ebben az értelemben az akvarista az akváriumtulajdonos megnevezése.


Ha egy kicsit mélyebben értjük, akkor az akvarista az, akinek megfelelő a hozzállása a természethez, és átlátja, hogy a természet egy kicsiny térfogatban történő megnyilvánulása nem az ő érdeme és tulajdona, alázatot képes érezni az általa tartott élőlények iránt, és ebből az alázatból fakadóan törekszik az ismereteket olyan mélységben elsajátítani, hogy ezek az állatok és növények optimális környezeti feltételek között élhessenek.

2015. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor hogyha több évig életben tartja a halait, mert szereti őket és informálódik róluk, továbbá nem rest változtatni a halak érdekében bármikor.


Legyen ez később egy nagyobb akvárium, erőteljesebb szűrés, több búvóhely, változtatás az etetésben, vagy bármi ami a halak örömét és a fejlődést szolgálja.

2015. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azokra céloztam akik mondjuk januárban összeraknak egy akváriumot, áprilisban meg szedik szét elemeire, naplózták fórumokon dicsekedtek a képekkel, videókkal, facebook stb

Az egyensúlyról nekem annyi infóm van, hogy az a halak szennyezéséből keletkező vegyületeket csökkenti, az öntisztulást segíti elő. Itt: [link] szépen le van vezetve.


Én tudok mutatni 2012-ben vásárolt gurámiról képet, azért ő mert egyedi a színe, persze van több halam ami öregebb, van 2007-es is de ő nem egyedi, lehet 2016-ban is tudok mutatni képet a gurámiról, nem úgy néz ki, hogy az idén elpusztulna.

Nem adok nitrátot, foszfátot, a vízbe, az öntisztulás a növényekre van bízva, havi 1-2 alkalommal csinálok kisebb részleges vízcserét, de azt sem mindig.

Ha egy festőművész, virágkötő, kertész stb csinál egy szép kompozíciót, majd co2, pontos, gyári tápozási séma, mondjuk ada, steril növények, opti withe üveg, erős külső szűrő, purigen, ada szén, twinstar, carbo, R-O szűrő, abba nem lesz alga, szinte kizárt. Én őket nem tartom akvaristáknak, ő egy művész akinek van pénze.

2015. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!