Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a növényeim?

Miért pusztulnak el a növényeim?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kezd lassan elegem lenni abból, hogy veszek növényeket, amelyek elvannak egy hónapig, majd elkezdenek sárgulni, és elhullajtani a levelüket. Próbáltam tápozni, nem jött be. Van olyan amelyiknek elbarnul a gyökere is, van amelyiknek tök egészséges gyökérzete van, csak nem hoz leveleket...


Egy növényem van, a fodros levelű vizikalász, az viszont nő, mint a bolondgomba. Méteres hosszú levelei vannak, szép zöld, egy tőből kihajtott 5, és még azok is kezdenek újra kihajtani. Míg a többi normális közepes méretű növény egyszerűen elpusztul.


És algásodik is rendesen, 2 hetente szedhetem le az üvegről és a cuccokról, a növényekről sajnos nem tudom. A vizikalászon inkább ilyen fonalas cucc telepedik meg, azt letépem, amennyire tudom, a többin viszont az alap alga.


A levele így a hegyétől kezdve kezd el kilyukadni és elbarnulni a növénynek, majd leesik. a Növény növekszik felfele, de a régi leveleit elhullajtja. A vizem elég kemény sajnos, próbáltam a lágyított vizet, rá van írva, hogy akvarisztikára alkalmas, ennek ellenére a halaim elkezdenek kipurcanni tőle. Kétszer próbáltam, mindkétszer 3-4 halam bánta. CO2 lehet a gond? Mert azt olvastam, hogy normál esetben a növényeknek kis buborékokat kellene eregetniük.



2015. febr. 24. 17:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A keménységet nyilván nem egyszerre csökkentettem, hanem 50 liter vizet leszívtam, és 50 liter lágy vizet töltöttem vissza. Ez nem tudom mennyit lágyított rajta, de a lényeg, hogy nem egyszerre cseréltem le.
2015. febr. 24. 21:25
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha 200 liter víz van az akváriumodban, és mondjuk 20nk a csapvized, akkor az 50 liter lágy víz 5nk lágyulást eredményez, ez már akár elég is a halak elhullásához.


A bevett teszt nélküli rutin az a heti 30%vízcsere fele lágy, fele csapvíz, ennél nem szokott pusztulás lenni, ha kiegyenlítődött a cserevíz keménységére az akvárium vize akkor lehet lejjebb is menni.


Nálad nem a keménységgel van szerintem a gond, elsősorban a átvilágítással lehet a fő probléma.

A többi tényezőt nem osztottad meg, így arról nem tudunk semmit mondani, tápozni többféleképpen lehet, a szűrőtöltet lényeges nem a liter/óra stb a szűrő karbantartás is lényeges, rengeteg apró kicsi dolgon múlik az egész.


Engem megtalálnak sokszor környezetemben, hogy segítsek összerakni nekik egy akvát, átlag 1 nap alatt kész utána van amelyikkel 3-4 évig semmi gond, szépen nőnek a nővények, algamentes egészséges mind, pár sor van amit be kell tartani, azt betartják, le van írva mi az ami szigorúan tilos.


Itt a Gy.K oldalon már nehezebb a dolog, senki nem árul el semmit, pedig a 90%-nak gyönyörű akváriuma lehetne, akár neked is.

2015. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az a baj a világítással, hogy ahhoz meg venni kellene megint egy új tetőt (ez sem régi, a halasom ajánlotta, ezek szerint marhára ért hozzá ő is...)


A belső szűrőben sima szivacs van, a külső szűrőm 3 literes, 1 liter Sera Siporax van benne, és a többi az meg szivacs, és perlonvatta. alulról felfele: Siporax, szivacs, szivacs, szivacs, perlonvatta. 3 hetente szoktam pucolni. Egy vödörbe szoktam akváriumvizet kiönteni, és abban először a vattát pucolom ki, átöblítem a szivacsokat (amikbe jóformán semmi kosz nincs), és végül a siporaxot beleborítom, és átöblítem, és visszapakolom a szűrőbe a cuccot.

2015. febr. 26. 01:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!