Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire fontos az óránkénti...

Mennyire fontos az óránkénti átáramoltatott vízmennyiség?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb, kb 400 literes akváriumom. Ennek a szűrését kb csak úgy tudnám megoldani, hogy óránként kb 1000 liternyi "piszkos" víz érkezne a szűrőbe. A szűrő méretét magát, illetve a szűrőanyag mennyiségét megtudom jó nagyra csinálni, szóval kb akármennyit bele tudok rakni. Azt is meg tudom oldani, hogy a szűrőn magán nagyobb legyen az áramlás, szóval visszaforgatnám részben a már megszűrt vizet, csak az akváriumba menő illetve onnan jövő víz mennyisége lenne óránként kb 1000 liter. Ilyen amazonasi biotóp akváriumot szeretnék, vitorlásokkal, törpesügerekkel, neonokkal stb. Az egész még tervezés alatt van, nincs konkrét terv, csak érdekelne, hogy egyáltalán működhetne ez így, vagy eleve halott az ötlet.


Köszi!


2015. márc. 3. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobban szűr ha lassan folyik át rajta a víz. Az 1000 l/óra az teljesen jó. A 300 liter/óra már kevés lenne, de a kettő közt még jó.


Magában az akváriumban sodrást csinálni nem ezzel kéne, hanem néhány vízpumpával, amit elhelyezel itt-ott, hogy ne álljon meg a víz pl a 4 sarokban sem, meg sehol..

2015. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt meg tudom oldani, az nem gond :)


Köszi szépen!

2015. márc. 3. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha épített külső szűrő lesz az alapterületre kell figyelni, az legyen minél nagyobb.


Példa egy 120-as pvc csőben 1000liter/órás pumpával olyan gyorsan közlekedik a víz, hogy rövid idő alatt eltömíti az előszűrő anyagot, beáll az egész, biológiai szempontból sem előnyös.


Van a lapos, nagy alapterületű vödör, abban lassan emelkedik a víz, lehet nagyobb az áramlás is, tehát nagyon nem mindegy a szűrő alapterülete.


Én egy fém karimával zárható, 30 cm átmérőjű, káposztás hordóval csináltam meg, gundfos kazánkeringető lett rátéve, kpe idomokat használtam, 3500 L/ órával is szépen lassan emelkedett a víz a hordóban, elbírt volna simán 5000L/h-t is.

A káposztás hordóban nem emelkedett 3500L/h -nál olyan gyorsan a víz szint mint 120-as pvc csőnél 500-al.

2015. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen a hordó: [link]


Ilyen idomok: [link] kettő darab, szét lehet tekerni, pontos furat kell, van a két rész között gumi tömítés, az a szigetelés, nem kell szilikon, kettő darab lett a hordóra téve, egy fölülre, egy alulra.


A kpe idomra ilyen lett téve: [link]


rá tömlő, rá ez: [link]


Az akváriumba tetra ex 2400 instal szett lett téve, sajnos nincs a szerkezetről komplett képem, elvitték egy 1000 literes sügeresre, 1 éve dolgozik az akvárium alatt, takarítva még nem volt.


1400-3500 között állható a keringető, durván 10 méter az emelési magassága, nem raktak mellé semmilyen szűrőt, magába viszi az 1000 literes sügérest, jól szűkíthető a kiömlő ág, így messzire spriccel, van bőven flow.

2015. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!