Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meglévő akvárium "felújitás"...

Meglévő akvárium "felújitás" hogyan, mivel?

Figyelt kérdés

Kb 2 éves diversa szett,112literes.

EZ: [link]

Gyenge a fény és a szűrő is.

Milyen szűrőt javasolnátok ami nem túl drága(max.15-16ezer) Amit egyszerű takaritani és nem kell sokszor.

Fény. Hát ez nehezebb mert ugye tető van, abban beépitett neon. Az a megoldás is érdekelne hogy a mostani tető nem kerülne vissza. Mekkora fényre van szükségem ha több növényt szeretnék? Milyen adatokra kell figyelnem ha pl neten keresgélek? Ezt kérdem a fényre és a szűrőre is?


Köszi !



2015. márc. 3. 13:03
 1/7 A kérdező kommentje:
2015. márc. 3. 13:14
 2/7 anonim ***** válasza:

T5 2x24W daylight csővel már használható lenne: [link]


Nekem ilyen szűrőm van több éve és ez csendes, nincs semmi hangja, nem romlott még el, ezt merem ajánlani, nagyon tartós:

[link]


De azért jó lenne ha bent hagynád a belső szűrődet is, mert ez nem fog elég nagy sodrást csinálni. Ez a külső, biológiai szűrésre jó, de a mechanikus koszokat jobb ha a belső szűrőd szedi össze.

2015. márc. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azaz atman kicsi lesz.Legalább 4 literes térfogat nem ártana. Használtan jókat ki lehet fogni ennyiért.
2015. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem totál ugyanez a szett van!

Fejlesztések:

1. szereltettem be még egy 18w-os csövet (most 2db osram lumilux és 1db sylvania grolux van)

2. fényterelőztem aluszalaggal (itt olvastam ezt az ötletet)

3. külső szűrőt vettem: Tetratec ex 1200 plus + 3 liter siporax (ez tudom, hogy drágább, mint amit te írtál, de biztos lehet olcsóbban használtan szerezni vagy valami hasonló szűrőt)


Egy váratlan technikai hiba (lehalt a világítás 4 napra) miatt átmenetileg voltak algaproblémáim, de miután helyreállt a fényem és alapos algavakarás után már semmilyen problémám nincs, alga csak mutatóban van egy-egy levélen, de majd idővel az is eltűnik gondolom, ha a levélnek lejár az ideje vagy megmetszem. Halaim és csigáim élnek és virulnak.

2015. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tofadam válasza:
112 literre a tetra 1200 nem nagy?vagy lehet állítani a fokozatát?
2015. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Túlszűrt akvárium nincs. Kb 50-60%-on megy az áramlás, így is "száguldoznak" a szennyeződések. 5 hónapja megy, a múlt heti vízcserekor volt először talajporszívózás, csak picit volt barna a leszívott víz...A csövek fehérek, az áramlás nem csökkent, szóval szűrőtisztításra nincsen szükség.

Viszont a csepptesztek szerint a vízértékek tökéletesek, a halak pedig virgoncak, pedig nincsenek is olyan kevesen!

2015. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szűrőfelület sose lehet túl nagy, az áramlás pedig szabályozható.
2015. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!