Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgatol hogyan szabadulja...

Sanyi11111 kérdése:

Ecsetalgatol hogyan szabaduljak meg?

Figyelt kérdés
Aksi méret 280l szűrés 2 db 1150 l/ órás külső szuro aktív szénnel zeolittal belso szuro flural u3 világítás Flóra sun max plant growth 32 w fenycso.novenyek Amazonaszi kardfu ket to. Halak:3 vitorlás 4 kek gurami 8 vörös marna egy neon hal. Egyszeuen nem ertem mitől van ennyi alga hetente kell leszedem.beszereztem mar egy alga szűrőt is de nem nagyon segít.van meg par Vasfa is bent.a teszt szerint kitűnő a vízminőség.nincs ablak a helységben ahol tartom.

2015. márc. 6. 04:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A leg egyszerűbb a kiváltó okot megszüntetni, ami átlag nitrogénvegyület, és foszfát többlet, vannak a tápanyagfelesleg eltávolítására kifejezetten alkalmas növények, van olyan is ami cam fotoszintetizál, tehát még éjszaka is vesz fel tápot.


Pl: kocsány nélküli ambulia, tüskés hínár, érdes tócsagat. közönséges vallisneria, hólyagos vizikehely, a kisebb növényekből alkalmas a H.M (Hemianthus micranthemoides)


Csináltam egy olyat, hogy kaptam eredetileg ecset algával fertőzött köveket, betettem egy 75-ös akvába, burjánzott szépen: [link]

[link]

kivettem a köveket, onnantól nem volt többet ecset alga:

[link]


Menet közben változtattam az akva kinézetén, a növények intenzív növekedése miatt, hiába van tele az akva spórával esélytelen az alga:


Tegnapi fotó: [link]


A szár osztással szaporítható növények jól metszhetőek, gyorsan regenerálódnak, az algás leveleket le lehet metszeni.

Addig mindig lesz alga, soha, semmikor nem lehet tőle megszabadulni, kizárólag akkor, ha a növények elnyoják őket.

Felesleges bármilyen szer, egyensúly kell és kész.

2015. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Peti1013 válasza:
Azt írtad ne hasonlítsunk össze egy tablettát a hipóval.Egy tabletta koncentráltabb mint 5-10ml hipó.Ezt hidd el,naponta használom a neomagnolt mivel egészség ügyben dolgozom.
2015. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!