Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma? 100...

Mi lehet a probléma? 100 literes akvárium,6 black molly,1 xipho,4 neon,12 guppi belső szűrő, sok növény amik egészségesek .

Figyelt kérdés

egyre több hal nem eszik ,próbál enni de odamegy az eleséghez és nem bírja kinyitni a száját ezáltal éhen hal lassacskán legyengül.

Már kértem itt segítséget de eddig még nem jött össze semmi ,próbáltam heti két vízcserét hátha a nitrát vagy az amónia lenne sok a vízbe de eddig esélytele egyre több hal betegszik le.

mit kéne csináljak? miét van ez hogy kergetik az eleséget de nem bírja kinyitni a száját a hal nem bír táplálkozni pedig szeretne ?



2015. márc. 12. 11:31
 1/8 A kérdező kommentje:

akvárium porszívózás is volt a vízcserékkor,kevesebb eleséget is próbáltam hátha az,

eddig dsemmi probléma nem volt az akváriummmal most jelentekezett ez a probléma 2-3 hete és semmit nem változtattam az akváriumon csak annyit hogy adagolom a napi 4 ml easy life eco carbot

2015. márc. 12. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem, hogy a másik kérdésedhez írtam-e választ, de szerintem túl van telepítve és 100 literben sok növénnyel illene egy külső szűrőnek dolgozni. Az a baj, hogy nagyon gyenge a szűrésed és túl sok a hal.
2015. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És addig valószínűleg azért nem volt gond mert nem volt még annyira sűrű a növényzet?
2015. márc. 12. 13:51
 4/8 A kérdező kommentje:
És a legyengült halakkal mit lehet kezdeni amelyek nem tudnak enni?
2015. márc. 12. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam ott a kérdésedre, de akkor ott nem írtad a carbot.


Ha minden igaz ez volt az: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


4 ml carbo az extém dózis, a gyártó tévesen a növények menyiségéhez igazítja a napi adagot, helyesen a fényhez kell, mivel a fény intenzitás befolyásolja menyi idő alatt veszik fel a növények.

Neked alacsony fényhez 1ml, közepeshez 50 watt körül 2ml.

Az akvakertészek használják 10x vizforgatás fölött, 1 watt/literes világítástól az extrém dózist ami 4ml.


Még mindig oxigén hiányra szavaznék, és a vele együtt járó gyengébb baktérium tevékenységre, sok nitritre.


A dús növényzet hasznos, de egyben káros is, nem kevés oxigént vesz el a vízből, a carbo hatására többet mint előtte, főleg éjszaka növekszik az oxigén fogyasztás,ekkor a növények is oxigénfogyasztók lesznek.


A túl telepítéssel együtt a növények szénforrással való erősítése miatt alakulhat ki az oxigén hiány.

De szimplán az is lehet, hogy a dupla, vagy gyengébb fénynél a 4x carbo dózis tett be, jócskán túladagoltad.


Van sok ember akinek segédkezem az akváriumánál, főleg üzenetben, több 112 literes szett van, volt, tatarozás alatt, fénycsőbővítések, szűrés, tápozás.

Példa 112 liter, 3x18watt fény, sokkal több hal mint nálad van, napi 2,5ml carbo, 2,5 ml profito, hatalmas lett a változás, eltűnt neki az alga, extrém, napi szintű növekedést produkálnak a növények.

Sok ilyen akvárium van.

Van egy íratlan dolog a Gy.K oldalon, azon lehet csak segiteni aki akarja is, te az előző kérdésedhez nem írtál többet, lezártad, nem boncoltuk tovább, ilyenkor maradni szokott a hiba, ami elviszi az állomány jelentős részét.

2015. márc. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor most egy pár napig nem adagolom a carbot hogy kimenjeb teljesen a vízből ....és utána csak 1 ml fogok naponta ..

Remélem lessz változás

Profitobol nap i adag ?

2015. márc. 13. 16:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a beteg halak kikupálódhatnak?
2015. márc. 13. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha leírsz mindent az akváriumodról akkor lehet segiteni, tudok mondani konkrétabbat is a növénytápra.


Ezeket kellene leírni, van amit már tudok, azt kihagyhatod: [link]

2015. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!