Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a bettámnak?...

Karesz77777 kérdése:

Mi lehet a baja a bettámnak? Az uszonyai mintha össze lennének ragadva, és eleinte az akvárium felszínén állt egy helyben, majd most az alján.

Figyelt kérdés
a víz hőmérséklete 25 fok. a levegőztetéssel és a szűréssel nincs baj. az akváriumnak van teteje, és légrés is van. már egy hónapja meg van nekem ez a betta, és az utóbbi 2 napot leszámítva semmi baja sem volt. Megfürdettem őt egy 30 perces gyógyfürdőben, de az állapota nem javult.

2015. márc. 14. 18:57
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha rendesen elszaporodnak a növények és beáll az akvárium öntisztító rendszere, a szűrés megfelelő, valamint nincs túltelepítés, túletetés akkor elég havonta is a részleges vízcsere közben elég az elpárolgott vizet cserélni. Új akváriumnál és gyógyszerhasználat után mindig a heti cserével kell kezdeni és fokozatosan lehet csökkenteni. Mindig figyelembe kel venni minden körülményt, növényeket, szűrőt, halnépességet, kemikáliákat, egyszóval mindent.:D Senki nem tart hülyének azért van ez az oldal, hogy megbeszéljünk dolgokat és tanuljunk egymástól. Majd írd meg mi van a többi haladdal és, hogy sikerült e megmentened a bettát. Érdemes lenne beszerezni egy karantén akváriumot ha még nincs.
2015. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
na megvolt a porszívózás, és a 25 liter vízcsere. a bettámnak idő közben elment a színe, és behúzódott egy "szikla" alá... :/ a többi halacskának viszont nincs baja. van benne rengeteg növény. (ez utóbbit csak azért tettem hozzá, mert többen is emlegettétek. :)
2015. márc. 16. 17:35
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát végül ma reggel megtaláltam a bettámat az akvárium alján fekve holtan :( elég rosszul érzem magam emiatt.

Csak az az 1 vígasztal, hogy a többi hal jól érzi magát.

2015. márc. 17. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!