Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szegedi akvaristák, tudnátok...

Szegedi akvaristák, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék akvárium berendezéséhez. Olyan halakat és növényeket javasoljatok, amik jól érzik magukat a szegedi csapvízben és tolerálják egy kezdő próbálkozásait. 160-200 literes akvárium lenne, télen 23°C, nyáron melegebb. Szűrest, fényt az igényekhez alakítom.Tenyészteni nem akarom őket, csak jól érezzék magukat.

Lehetőleg olyan írjon, aki több éve tart sikeresen csapvízben halakat Szegeden.

Köszönöm!


2015. márc. 16. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen jellegűt szeretnél? Mennyi pénzed van rá? Milyen szűrőben gondolkodtál? Olvasgass előtte, nézd meg melyik halak tetszenek és akkor már könnyebb a válasz adása.


Nekem 200L-esem van, igaz nem Szegeden lakom.

2015. márc. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Társas akvárium, minél változatosabb halak legyenek, külső-belső szűrő, ezt majd a halak igényei szerint.

A lényeg az, hogy 8pH, közepesen kemény vízben jól legyenek. Azért kérném olyanok válaszát, akik csapvízben tartanak halakat, mert a könyvek - net nem egyértelmű a halak igényeinek meghatározásában.

2015. márc. 16. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:

A szegedi víz értékei:


[link]

2015. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A nagyon lágy vizet igénylő halakon kívül a legtöbbnek megfelel. Az elevenszülőknek még akár egy kis mész is mehet a vízbe. Inkább egy fűtőt szerezz be mert a trópusi halak nagy részének a 25 fok optimálisabb.
2015. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fűtőt mindenképp érdemes beszerezni. Tavasszal-ősszel simán előfordulhat, hogy 23°C alá esik a víz hőmérséklete. Nem kell folyton bekapcsolva tartani, de legyen kéznél, nehogy nyár legyen (Velem nyár végén fordul elő ilyen, nem mondtak esőt, de volt és lehűlt a levegő. Nyűgös halakra jöttünk haza nyaralásból.)


Ha bírod a pörgést, nézhetnél kalászhalakat is. Néhány faj simán bírja ezeket az értékeket.

2015. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fűtőt akarok venni, csak azért írtam , hogy általában inkább 23°C fölött van a hőmérséklet.

A Vízmű adatait láttam, sőt a pH-t meg is mértem - 7,9 -, a keménységet majd délután. Elképzelhető, hogy az akváriumban ez még lúgosodik?

Halak igényeit is nézegettem, de inkább csak nőtt a káosz, pl.a törpe pettyes kalaszhal egyik helyen 5,2-7,5 pH, 5-12NK°, másutt 6-8 pH, 8-17 NK°.

Fecskendező pontylazac pH: 6,5-7 ill. 6-8; NK°: 2,6-8,4 ill. 6-12.

Ezért volna jó olyantól válasz, aki az eredeti kérdésben szereplő körülmények között tart halakat.

Persze a többi információt is köszönöm.

2015. márc. 16. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg itt, ez az egyik leghitelesebb halas oldal.

2015. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A víz legfeljebb savasodik ha levegővel érintkezik, lúgosabb nem lesz.
2015. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ez is inkább a nagyon lágy vízre jellemző, aközepes kemény víz már pufferolódik.
2015. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gyudbal válasza:

Nekem Szegeden van akváriumom, kb. 170 literes, és én sem akartam szórakozni vízlágyítással és hasonlókkal, én sem akarok tenyészteni, csak egy szép, eleven, mutatós medencét szeretnék, amiben jól érzik magukat a halak és növények, szóval értem a problémád. Nem vagyok tapasztalt haltartó, egy éve indítottuk be az akváriumot.

Lehet, hogy páran fel fognak szisszenni erre, de én 10 db szumátrai díszmárnát és 12 db zebradániót tettem bele. 1-1 példány mindkettőből sajnos elhullott, nagyon gyengécskék voltak amúgy is, a többi viszont nem tiltakozik a vízparaméterek miatt: rengeteget esznek, folyamatosan pörögnek, szépen növekednek és színesednek. Emellett van még két anci és két torokátum harcsa benne, ezek szerintem csak akkor igényesebbek, ha tenyészteni szeretnéd őket. Az az igazság, hogy szerintem ezek a halak nagyon megszokták az eredetitől eltérő paramétereket... Úgy, mint ahogy a neonhalakról mondják: régen nagyon kényes volt, de mára már nem kell hiperlágy víz akkor, ha csak tartani akarod őket (mondjuk a szegedi víz lehet, hogy így is kicsit durva nekik).

Viszont elmondom neked az egyik fontos tapasztalatunkat, nehogy neked is a saját károdon kelljen vele szembesülnöd. Lehet, hogy másnak egyértelmű, de nekünk nem volt az. Mindig mondják, hogy vízcseréknél hagyd állni a vizet egy napig legalább. Na most nekünk ez nem vált be. A halakon még annyira nem is látszott semmi különösebb, de a növények dobálták lefele a leveleiket, vagy jobbik esetben csak stagnáltak. Ennek az az oka, mint megtudtam, hogy a növények még jobban igénylik a friss vizet, mint a halak. A csapból viszont tiszta sor, hogy nem mehet bele egyből az a klóros cucc, mert arra meg a halak sztrájkolnak be. Szóval kénytelen-kelletlen vízkezelő szert (Sera aquatan-t) használunk a cseréknél. A csapíz, a szegedi legalább is, egy ideje nem a régi típusú klórral van kezelve, hanem valami más vegyületével, ami nehezebben tisztul ki belőle, illetve vannak benne egyéb dolgok, pl. fémek, amiket nem szeretnek sem a halak, sem a növények. Az ilyen vízkezelő ezeket semlegesíti. Nem tudom hogyan, de tény, hogy működik: a halak élnek és virulnak, a növényeink szépen fejlődnek. Igaz, ezek is könnyen tarthatók: Anubias és Cryptocoryne fajok, jávai moha, most megpróbáljuk majd a Hygrophila pinnatifida-t és Microsorum pteropus-t.

2015. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!