Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valóban igaz?

Ez valóban igaz?

Figyelt kérdés
azt írják, ha az akvárium vizét (fűtővel) felmelegítjük 25 fokra, és azon is tartjuk csökken a kockázata a hal betegségeknek. (guppikat tartok)
2015. márc. 17. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat a megfelelo homersekleten kevesebb annak az eselye hogy betegek legyyenek, mintha tul meleg legyen vagy tul hideg. Ha nem megfelelo a homerseklet a viznek akkor nem ugy mukodik az emeszto rendszeruk, a belso szerveik stb.. Ezert konnyebben betegek lesznek..
2015. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A guuppiknak olyan 24 fok kell. De hát a lakásban mennyi van, 22 is jó.
2015. márc. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Erről is megoszlanak a vélemények én pl annak a híve vagyok, hogy este nyugodtan hűlhet kicsit a víz, a természetben is így van, természetesen nem előírás. A másik nézetem az optimális alsó hőhatárhoz közeli tartás, ez sem aranyszabály. Én fontosabbnak tartom a hőmérsékletnél (mármint az igényeinek megfelelő határokon belülinél) a víz tisztaságát oxigéntartalmát, a megfelelő táplálékot és a stresszhelyzetek kerülését.
2015. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Még talán annyit tennék hozzá, hogy elég tág határokon belül jól tarthatod a halaidat, de a hirtelen és nagy mértékű változások nagyon megviselik őket, még akkor is, ha történetesen az optimális környezetet állítottad vissza. Mindig csak kis mértékben változtass, kivéve a krízishelyzeteket.
2015. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes tanulmányok szerint, a baktériumok optimális szaporodásához 24 c.fok feletti hőfok jobb, tehát az ammónia gyorsabban alakul át, egészségesebb, algamentesebb az akvárium.
2015. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Én ezt nem vitatom, pláne azért mert nincsenek ilyen irányú ismereteim a bacikról, mármint, hogy hány fokon szaporodnak jól. Minden esetre a rendszeres részleges vízcserék és a dús növényzet elengedhetetlen szerintem. A bontóbaktériumoknak ezek hiányában, ill helytelen tartás következtében nő meg jelentősen a szerepe.
2015. márc. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!