Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszhalak mycobacteriumos...

Díszhalak mycobacteriumos betegsége - másnéven hal TBC. Ki tud erről többet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve vettem fekete tetrákat, ezek közül kettő most pusztult el. Az egyik lefogyott a hátúszója keskenyebb lett. A másikat és segítettem át a túlvilágra ezek után. Ezutóbbi szája alatt volt egynagy sötét pukli, illetve ma vettem észre, hogy a farokúszójánál szintén nagy göbök voltak, amik ki is szakadtak, rémesen nézett ki. Az első halból ettek többiek (egy napot nem voltam itthon, persze akkor történt...).

Főleg külföldi oldalakon olvastam a halak mycobacteriumos betegségéről, ami sajnos több díszhalat is érint, és emberekre is fertőző.

Nem tudom ,hogy vajon tényleg ez volt-e a tetrák baja - de gyanítom ,hogy igen - és akkor mit tegyek a többiekkel?? Úgy olvastam ,hogy, hogy a fertőzött tetemtől tudják leginkább elkapni.



2015. jún. 10. 00:57
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. Én is karanténmániás vagyok, kb. 4 hétig dekkolnak nálam ott, mielőtt a nagy akváriumba kerülnek.

Most sajna ez foglalt, mert 2 kis gyöngygurámi van benne, hogy nőjenek, mert az első összeeresztésnél az eredetileg 3-ból kinyírtak a többiek egyet, egy másikat épp meg tudtam menteni. Ők pl. magyar szaporulatból valók. Én távol-keleti halat már nem is veszek...

A kérdéses halak a 180 literesben vannak és tök jól érzik magukat, jobb híján bactopur direct-ben fürdenek. Akárni is volt a tetrákkal, talán nem lesz gond. A Tűzhal bt. egyik dolgozója szerint (aki egy jó fej srác, talán őa vezető is??) ez nem mycobacterium volt.

2015. jún. 13. 21:51
 22/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul eszembe jutott, hogy nem is fél éve vettem őket, hanem jó egy éve pont. A Tűzhalas srác szerint ennyi idő alatt meg is öregszenek a tetrák.
2015. jún. 13. 21:53
 23/23 Pendulum92 ***** válasza:
Tetra egy év alatt megöregszik szerinte? Ijj...
2015. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!