Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium külsejét mivel...

Az akvárium külsejét mivel tisztítsam?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes akváriumom, 2/3-os vízcserét szoktam csinálni, illetve pótlom az elpárolgott vizet.

2 hete egyéb okokból teljes vízcserét csináltam, 3 napig nagyon szép volt a víz, de most ilyen sárgás-zöldes, gondolom algalerakódás van az akvárium falán.

Maga a víz tiszta, legalábbis úgy tűnik. A halak is jól érzik magukat, élénkek, most született 7 guppim, és 1 xifóm, legalábbis ennyit találtam.

Mit kezdjek ezzel a lerakódással? Ecetes vízzel mostam át, egyébként a köveket is, azok is nagyon csúnyák.

Algátlanítót és klórtalanítót használtam, mikor feltöltöttem vízzel.


Ancim volt már pár darab, de azok nagyon szerencsétlenül jártak, egy ledaráltatta magát a levegőztetővel, egyet megtámadott a két harcsám, kettő pedig elpusztult, azokkal nem tudom, h mi lett.


2010. jún. 3. 12:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Belsejét, bocsi:S
2010. jún. 3. 12:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Én simán levakarom róla az algát egy szivaccsal vagy fogkefével.
2010. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez oké, de most újra cseréljem le a vizet?

Arra gondoltam, h egy szivaccsal áttörülöm, így a vízben, de akkor kerül a vízbe is, és újra algás lesz.


Nincs erre valami jó egyéb praktika?

2010. jún. 3. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alga bizonyos mértékben természetes jelenség, a túlzott algaképződést a vízcsere hiánya okozza, valamint a bomló ürülék és el nem fogyasztott étel, és a természetes fény.

ha mesterségesen világítod meg valószínűleg nem lesz annyi alga sem.

2010. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként én ecetes vízkőoldóval szoktam kívül belül kimosni utána bőségesen leöblítem és nem algásodik túlságosan.


18:08

2010. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ez lehet a gond, ablaknál van, igaz napot nem kap.


Akkor beszerzek lámpát, köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!