Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek kerti-tó...

Milyen halakat vegyek kerti-tóba 250 literes?

Figyelt kérdés
250 literes kerti tó ba milyen halakat vegyek ?

2015. júl. 31. 10:20
 1/6 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
0%

koi ponty,aranyhal,de azt olvastam,hogyha teszel halat a tóba,először a szállító zacskóval együtt tedd bele őket,mert akkor először megszokják a víz hőmérsékletét.Azt is olvastam,hogy ha minél több hal van a vízben,annál jobban képződik az alga.Mindenekelőtt a kerti tó mérete határozza meg, hogy milyen hal való bele. A különféle aranyhalfajtáknak – ilyen például a comet, a sarasa, a shubunkin és a sárga aranyhal –, továbbá a koinak viszonylag több hely kell. Alapszabály, hogy minden 30 és 50 cm közötti hosszúságú kifejlett halnak legalább 0,5 m3 vízre van szüksége (a koi esetében ez az érték példányonként 1 m3).

Habár a nagyobb fajták különösen attraktív látványt nyújtanak a kerti tóban, a kisebb tavi halakkal szemben bizonyos hátrányaik is vannak. Például az, hogy kiegészítő táppal kell etetni a koit és az aranyhalat. Ezenkívül a tulajdonosnak minden bizonnyal szüksége lesz egy szűrőre és egy szivattyúra, ha ilyen halat kíván tartani. És persze az aranyhal különösen felszaporodhat a tóban. Ha ez valóban megtörténik, gondolkodhatunk, hogy mihez is kezdjünk a szaporulattal. A koi a fenéken táplálkozik, ettől a tavunk vize itt-ott zavarossá válhat

A felnőtt jászkeszeggel, koival vagy más aranyhallal már rendelkező tóban csak sötétedés után helyezzünk el újabb ivadékokat. Ezzel jelentős mértékben csökkenthetjük annak a kockázatát, hogy a nagyok vacsorának nézzék az új jövevényeket. A biztonság kedvéért az újonnan vásárolt halak a már korábban betelepítettekhez nagyjából hasonló méretekkel rendelkezzenek

. Alapszabály, hogy minden 30 és 50 cm közötti hosszúságú kifejlett halnak legalább 0,5 m3 vízre van szüksége (a koi esetében ez az érték példányonként 1 m3)

2015. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyet, ez túl kicsi, h ebbe telelni tudnának az aranyhalak. A koi még viccnek is rossz, több mint 1 méteresre nő és akár 10-20 kilót is elérheti. Legalább 80 cm mélynek kell lennie, h eltudjanak vermelni.
2015. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
0%
én ezt tudom is,csak ezt olvastam az internetes oldalon,hogy koi is való bele,de gondolom ez nagyobb tavakban lehet csak.Egyébként meg a kérdezőnek mondom,hogy egy pár pici aranyhalat vehet bele,csak azok valószínű hogy nem fogják kibírni a hideg napokban.
2015. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tüskés pikó vagy májustól szeptemberig guppik,mollik,xifók,plattik és egyéb elevenszülők amelyeket télen akváriumban tarthatsz
2015. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor melegebb van,akkor szifó és elevenszülő halak.Én raktam a 10000 literes tóba 6 szifót az koik mellé,és már vannak kis szifók is :D
2015. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kínai razbóra, naphal, szivárványos cselle tartható ekkora tóban. A szűrés nagyon fontos ekkora méretnél, ezt vízpumpával tudod megoldani. A növények pedig segítik a szűrést és még szebb is lesz tőlük a tó.


Koi ekkora tóba teljesen alkalmatlan, megfordulni se tudna benne, aranyhalból pedig csak kettőt tehetnél.


A telelésről annyit tudok mondani, hogy nálam a 100 literes dézsatavamban egyszer kitelelt egy benne felejtett kínai razbóra, nem tudom hogyan csinálta, de jobb ha télre beviszed a halakat.

2015. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!