Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 liternek jó ez az összeáll...

Aquafan kérdése:

500 liternek jó ez az összeállítás?

Figyelt kérdés

-500 literes akvárium

-Hagen Fluval FX6 szűrő

-Fűtő milyen legyen?

-Aljzat vagy homok vagy bazalt

-Dekoráció kövek,ágak,pár növény

-Halak 1pár narancsvörös tigrissügér,1pár frontosa,1pár arany akara,1pleco

-Világítás milyen legyen? (mert növény nem igen lesz benne)

Légyszíves írjatok ha nem jó a halössze állítás vagy hogy ti milyen halakat tennétek bele és még mi kell meg kb mennyibe fog kerülni.

Az akváriumot jövő nyárra szeretném megvalósítani.


2015. aug. 11. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fűtő 300 W os legalább legyen.

A halakat gondold át még át-

A festea (tigrissügér) hatalmasra nő,a diszhal.info ajánlással szemben legalább 210x70 alapterület kell. Szóval alaphangon 800-900 liter.

A másik, h afrikai sügeret nem tartunk dél-amerikaival. Az afrikai kemény lúgos vizet igényel, az amerikai pedig lágyabb savas vizet. Mellesleg lehet meg se tűrnék egymást. A frontozát pedig nem is párba tartjuk hanem 1 hímre akár 5-6 nőstény is kell.

A világítás legalább legyen egy 120cm-es cső. Max 2db.

A halakat neked kell tudni, h mi tetszik. Az arany akara jó lehet 500 literbe a plekóval. Mellé még egy esetleg kettő faj mehet.

2015. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A szűrő is jó lesz. Kell mellé egy belső vagy áramoltató.
2015. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen áramoltató is van csak elfelejtettem odairni.

a tigris sügér pedig nagyon szép

2015. aug. 11. 22:51
 4/18 Salx Narval ***** válasza:
A Frontosáról én is lebeszélnélek, nem illik ide és tényleg 4-5 nőstényből álló "háremet" tart, de a víz a nagyobb gond ahogy írták is. Abban sem vagyok biztos, hogy az akara nőstényből nem lesz vacsora ahogy növésnek indulnak a tigrissügérek. Mindent összevetve nekem is kétségeim vannak ezzel az összeállítással. Nagy az 500-liter, de te 40-50cm agresszív területvédő halakat akarsz tartani, ráadásul társítani. Egy ekkora hal az egész akváriumot sajátjának fogja tekinteni idővel. Én az akarák és a plecó mellé más ide illő halat választanék, vagy afrikainak berendezve egy kis kolónia frontosát tartanék magukban.
2015. aug. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Salx Narval ***** válasza:
Nézd az 500-Liter kb 200*50*50 sokat nem igen tudsz kombinálni a méretekkel. Tegyük fel, hogy csak 35-40 cm re nő az 50 helyett, akkor is max 5 testhosszt tud úszni a megfordulás majdnem helyben lehetséges csak. Ez úgy néz ki mintha én a 12cm sügéreimet egy kb 20cm széles és magas, 50cm hosszú akváriumban tartanám ez 20-literes akváriumot jelent és még így is nagyobb helye lenne itt mint nálad a tigrissügérnek.A társításról nem is beszélve. Ezt gondold át mielőtt megveszed ezeket a gyönyörű halakat.
2015. aug. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"a tigris sügér pedig nagyon szép" Megnéztem. Tényleg csodaszép, pedig én nem igazán szeretem a sügéreket.

De 2000 ismert sügérfajból majd csak tudsz találni olyat, ami hasonlóan gyönyörű és megfelelő számára az akváriumod mérete is. Nem megfelelő akváriumban, társaságban szenvedtetni őket nem érdemes: ha nem is fordulnak fel, a stressz miatt nem fognak rendesen fejlődni és igazán lenyűgözően kinézni.


Ahogy a többiek mondják, alapvetően azt kellene eldöntened, hogy dél-amerikai, közép-amerikai vagy valamelyik afrikai tóból esetleg folyóból származó sügéreket szeretnél, mert nagyon másak az igényeik.


Fűtő: ekkor akváriumba én biztos 2x 150 Wattot vennék. Így, ha valamelyik bedöglik, kevesebb kárt tud okozni.


(Velem aztán halilag nem vagy kisegítve, Cleithracara maronii-s társas akváriumot csinálnék, vagy ha nagyon muszáj több nagy testű sügért választani akkor a Geophagusok között néznék szét. Azaz randa, barna halakat :P)

2015. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Természetesen lemondok a tigrisügér párról meg a frontosákról.

1 pleco biztos lesz benne,1pár arany akara is, mellé miyen kissebb halakat lehet 1párt vagy 1hím 3nőstény arányba (kisebb testű)

Ja és pécsi vagyok, körbejárta a város halboltjait és arany akarát sehol nem találtam ,kerdeztem rendelésre de nem rendelnek, honnan szerezzek be akarákat?

2015. aug. 12. 12:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Itt tudsz venni halat:

[link]


Itt nézz szét melyik faj tetszik. Szerintem mehet melléjük közép-amerikai is, ugyanolyan savanyú lágy vizet igényelnek.


[link]

2015. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs arany akara...
2015. aug. 12. 14:27
 10/18 anonim ***** válasza:

Még festeat is tud...

Van 12 cm-es import rivolatus:

[link]


Vagy van 4-5 cm-es még nem telejsen színes:

[link]


Nem tudom mit néztél :)

2015. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!