Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás így megfele...

Ez az összeállítás így megfelelő lesz? Apró pontosításokra szükségem lenne.

Figyelt kérdés

Kb. 120 literes aksit szeretnék a következő halakkal:

- neon (vörös vagy sima még nem tudom, talán inkább a vörös)(kb. 20 db)

- panda harcsa (kb. 6-8 db)

- törpe szívóharcsa (kb. 4 db)

- 1 pár vagy 2 pár törpe gurámi


A halak esetében a mennyiségen változtatok ha ez sok, de a fajoknak örülnék ha ez így megfelelne.

Növényeknek gömbmohára, közönséges vízilándzsára, és fodros vízikalászra/ hólyagos vízikehelyre/ közönséges valiznériára gondoltam (utolsó háromból egyet).

Gyenge-közepes fényre lenne szükségük ha jól olvastam.

A hőfok tekintetében mennyi lenne nekik az ideális? Kb. 24 fok?

Nekik kell majd lágyítanom (desztillált vízzel) a csapvizet?

A neonoknak inkább sötétebb talajt olvastam a panda harcsáknak meg apró, nem durva szemű homokot. Ezt a kettőt, hogy lehetne összekombinálni? Vagy melyiküknek kell engedni?



2015. aug. 14. 03:17
 1/4 A kérdező kommentje:
A vízi petrezselyem kimaradt a növények végéről, akkor 4 közül az egyik a moha és vízilándzsa mellé.
2015. aug. 14. 03:32
 2/4 anonim ***** válasza:
20 Neon túl sok, elég 15 db. A vörös a melegebb 26-27 fokos vízbe érzi jól magát. A szűrésedről nem írtál semmit, az a szíve az egésznek.
2015. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Belső szűrőnek jobban örülnék, mint a külsőnek. Inkább két belső mint külső, de ha másképp nem megy akkor az is elmegy. A szűrők között még nem igazán igazodom ki, azért nem írtam és igazából most nem is annyira az a lényeg. Ha ez a kombináció oké akkor keresek majd hozzá való szűrőt....Van még rá néhány hónapom, csak tudni szeretném a feltett kérdésekre a választ mielőtt tovább tervezek.
2015. aug. 14. 11:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Manadonak talaj jó lesz, az sötét színű és nem sérti fel a harcsák bajuszát. A vizet nem árt ha legalább 10 nk-ra leviszed, a halak és a növények is meghálálják.

30-35 halra már külső szűrő fog kelleni. Ha gurámit és az egyik harácsát kihagyod akkor talán elég a belső.

2015. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!