Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumba elég...

Bubika30 kérdése:

200 literes akváriumba elég ez a külső szűrő? abc-zoo.hu/4765-jbl-cristalprofi-e901-greenline-kuls-szr. Html? Gclid=COzR-fiFu8cCFRGeGwod310HzQ

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem elketyeg ha nem telepíted túl az akváriumot!

Nekem egy eheim 2217 szűri és kristálytiszta az akvárium!

200L-es!

2015. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
Ebből a típusból 200-literre az 1501-es kellene. Ez nem azt jelenti, hogy a 901-es nem elég, de ha van rá pénzed akkor inkább a nagyobbat válaszd. Én 300-literes akváriumot szűretek 2db belső EHEIM-mel, ettől biztosan jobb, legalábbis nem kell havonta pucolni.:D
2015. aug. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
Mármint a külső szűrő jobb az enyémnél.:D
2015. aug. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sima e 900-al tehát még nem a greenline szériával szűrők egy 200 literes akváriumot.


Nagyon aprók az esőztető lukak így messzire spriceli a vizet, pl van tetra szűrőm, annál kb 40%-al nagyobbak a lukak.

Az apró lukak előnye, hogy jobban kergetik a vizet, más miatt készült a videó, de látszik rajta: https://www.youtube.com/watch?v=JiRwOUKM0nw


Van két előszűrő szivacs, ami inkább nano halas akváriumokba való, kb 3dl a kettő, ha halas akvára menne a szűrő, akkor azokat jobb kivenni, így kb 4.4 liter szűrőtöltet marad amivel lehet játszani.


Nyáron rizikós a kevesebb víz átfolyás, pl elmentünk pár napra, nem ment a lakásban, a klíma, ezért minden akva kapott plusz keringést, betettem belső szűrőket, 1 akva nem kapott, abba mikor vissza jöttünk, és felkapcsoltam a lámpát, kb 50 garnéla pusztult el, és ették garnélák egymást. Felment a hőfok 30 főlé jócskán.

A többi akváriumban nem volt gond, sehol nem ment 28 fölé.


Röviden, a 26.000ft ár nagyon kecsegtető, ha magas nyáron a helység hője akkor szerintem kevés a teljesítmény, nagyobb keringés kell hiába kicsik az esőztető lukak, ajánlott még egy szűrő, nem kell hatalmas, pl egy aquael fan2-fan3 elég.


Pc ventilátorral nyáron 2 c.fokot lehet faragni, de a nagyobb keringéssel üzemelő akvák induló hője alacsonyabb, amit faragni kell.


Sajnos már 40 c.fokos nyarak vannak, sok ember van ellene a magasabb vízforgatásnak, idővel majd belátják, hogy kell, egyenlőre csak panaszkodnak, hogy ennyi, meg ennyi hal pusztult el, a növényes, vagy tengeri akvások meg ecsetelik, hogy pc ventilátorral 26 c.fokot tartanak, ami előtt tétlenül állnak.


A magas hőfokkal együtt csökken az oxigén szint is, hűvösebb vízben több oxigén van.


Szóba került az első válaszoló által az eheim 2217, az azért egy 50.000ft-os 20 wattos szűrő.


Salx Narval meg emlitett 2db belső szűrőt, azok biztos, hogy többet forgatnak, az e900-901 450-500 liter/óra nettó, hasonló mint a többi 800-900 liter/órás szűrő, az eheim kivétel annál a kiirt teljesítmények közelítik a valóságot.


Én az 1501-es szűrőt mondanám, mint Salx Narval, csak ugye az egy összegben kifizetendő összeg nagyobb, a linkelt oldalon 39.600ft az 1501 szép nagy, 12 literes vödörben 8 liter töltet, nagytestű halak szennyezésével is megbirkózik.


Innentől te tudod, elsőre kisebb összeg, be tudod indítani az akvát, a 901-el, utána meg veszel egy belső szűrőt, vagy helyből a nagyobb 1501, és akkor nem kell belső szűrő.

2015. aug. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elég, csak kell hozzá valami olcsóbb gyors belső.
2015. aug. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Így van ezek nagy teljesítményű drága szűrők barkácsolt esőztetővel, az egyikben csak mini siporax van vékony szivacsbetéttel a másik sima szivacsszűrő.
2015. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hu én jó pár évvel ezelőtt még 25000-ért vettem 2 év garival használtan a Eheim 2217-et! Nem gondoltam volna, hogy így felkúszott az ára! szerintem lehet vagy 7-8 éves a szűrőm, de ugyanúgy megy és halk is :)


szerintem elég lehet a 901-es JBL!


de minél nagyobb a szűrő annál jobb

2015. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat, tanácsokat. A 200 literes akit még csak tervezgetem, ezért kérdeztem a szűrőt. Nehéz a választás, vagy egy külső + belső szűrő, vagy csak egy drágább külső. Eheim 2217 azt írják GA-n,hogy igazából ezt 100 literes akiba javasolják. A jbl-e901-et 120 literesre. Mennyire valósak ezek az állítások?Nem ragaszkodom se egyikhez, se másikhoz. Szeretnék egy jó akit összerakni, megfelelő felszereléssel. 40 max 50000 szánnék a szűrésre. a JBL az ár miatt fogott meg, de nem ez a mérvadó. Ami biztos, vegyes aki lesz, viszonylag sok növénnyel.
2015. aug. 22. 11:04
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mennyire valósak ezek az állítások"


Erről azt kell tudni, hogy minél intenzívebb a világítás, annál "tempósabb az akvárium élete" ebbe most nem megyek bele, de az intenzív növekedésű növények, és a hozzájuk szükséges fény további feltételeket igényel, ilyen pl a brutálisan erős szűrés.

1 W/l fényerő mellett már erős biológiai szűrésre, és általában nagy áramlásra van szükség.


Na most a GA-n általában ilyen típusú (hightech) akváriumokhoz szólnak az ajánlások.

Ezen kívül, mivel egy ilyen szintű növényes akváriumban ezen a szinten már "ciki" egy belső szűrő látványa, az ajánlásokat úgy értik, hogy önmagában a külső szűrőt használva.


Szóval az, hogy a GA mit ajánl, az legritkább esetben vonatkozik egy átlagos növényes/halas "lowtech" (max 0,5 0,6 w/l fényerejű) akváriumra, ahol akár meg is bocsájtható, ha ne adj isten olyan képet posztolsz róla a fészbúkon, hogy látható az akváriumban egy belső szűrő is. :)


Amit gondolok erről, egy átlag növényes halas , nem fotonbombával világított akvárium tekintetében:


1: Nem véletlenül választják sokan ketté a mechanikai szűrést, és a biológiait. Egy gyors belsőben nincs elég hely megfelelő méretű baktérium telepnek, eléghetetlen vele a kívánt hatás.

Egy nagy vödrös külsőben viszony a sok szűrőanyag, a beért szűrőközeg, a baktérium iszap, akkora fojtást okoz, hogy nem érhető el vele a megfelelő áramlás.


Persze, lehet akkora külsőt használni, ami olyan kaliber, hogy a vizet is rendesen forgassa, de ez nem az a szint, amit az akvárium amúgy megkívánna, mert annak a biológiai szűrője dupla akkora akváriumot is elvinne.

Pl itt is ajánlották neked a 1501-est. Vízforgatásban kell annyi, tény. De ha a vízforgatást rábízzuk egy 5000 ft-os atman belsőre, akkor arra a szűrőre egy 350-400 literes akvárium biológiai szűrését is rá lehet bízni. (terheltségtől függően kevesebbet).


A kérdés, hogy megéri a dupla akkora külsőt venni, a vízforgatás miatt, ami olcsóbban is megoldható, beáldozva a látványt, hogy van egy belső az akváriumban.


2:

És ha az egyik nem üzemel?

Mondjuk elromlik.

Ha csak egy van, azon nincs mit magyarázni, az konkrétan szopás.

Ha 2 van, és a belső elromlik, legalább nem mérgezed meg a halakat, túl nagy galibát nem csinál, ha pár napig lassabban forog a víz.

És ha a külső szarik be? Hát... legalább az O2 beoldás megoldott marad, és nem fulladnak meg a halak. Ha nem eteted őket pár napig, akkor nem is terhelik a vizet annyira, ideiglenesen a belsővel is átvészelhető.

Ráadásul abban is vannak baktériumok, így ha újraindul a külső, egészséges, beért vízzel tud indulni, és hamarabb beáll.


Vagy ne adj isten van valami betegség.

Nem láttam még olyan akvaristát, akit ne támadott volna be legalább 1-szer a darakór.

Kezelése: antibiotikum, és erős levegőztetés.

Az antibiotikum az összes baktériumot kinyírja, nem válogat. Ha az 1 db szűrőddel levegőztetsz, annak reszeltek, totál lenullázod a bacikat, és ha kikezelted a halakat, (kezelés alatt nem szabad etetni) akkor ha utána elkezded etetni őket, a saját szarjukban fulladnak meg.

Ha nem eteted őket, éhenhalnak.


Ha meg 2 szűrőd van, a külsőt járatod egy vödörben, a belsővel meg levegőztetsz. Aztán ha lebomlott a gyógyszer, visszarakod a megmentett külsőt, és simán megy minden tovább.

2015. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem, akkor külső + belsőszűrőt javasolsz. Milyen párosítást lenne a megfelelő? Mondjuk az említett jbl e901 + ??? belső szűrő vagy valami más config. Kérdés még a világítás is. Többnyire közepes fényigényű növényekhez. T5, T8 vagy led? Az akvárium mérete 100X40X50
2015. aug. 22. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!