Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumba elég...

Bubika30 kérdése:

200 literes akváriumba elég ez a külső szűrő? abc-zoo.hu/4765-jbl-cristalprofi-e901-greenline-kuls-szr. Html? Gclid=COzR-fiFu8cCFRGeGwod310HzQ

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 22:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2015. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ez csak egy kép az én aksimról : [link]


Csak a 2217 szűri, nincs belős! Szerintem simán el lehet szűrni belső nélkül egy 900-1000L/h-val!


Amit a kolléga ír ne adj isten elromlik?

Akkor rendelsz egy belső szűrőt vagy veszel és elketyeg addig az aksi addíg amíg nincs kész a külső, de nekem már nagyon régóta megy az eheim 2217-em éjjel nappal!

Arra azért érdemes egy külső szűrőnél figyelni, hogy milyen az alkatrész ellátottság kis hazánkban!


Szóval én azt mondom elég a JBL e901-es szűrő. Próbáld meg vele aztán ha nem elég veszel hozzá egy belsőt, de szerintem addig felesleges pénzkidobás, mert nem 2 fillér egy ekkora akvárium indítása!


A GA drága... :)

2015. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért én is hozzátennék annyit, hogy rendelni egy belső szűrőt, az lehet 3 nap is, sőt, most hogy vannak ezek a zárva tartások, meg az ember nem is mindig ér rá, lehet, hogy ha venni, kell, az se kevesebb idő.

Ha gyorsan kell, mert elkezdenek pipálni a halak, órák is számítanak, nem hogy napok.


És igen, nem 2 forint egy ilyen akvárium.

Amit linkeltem szűrő, az 5000 ft.

Az összes költségből 5000 ft egy "biztosításra" nem hiszem, hogy annyira indokolatlan lenne, tekintve, hogy jóval többet lehet bukni, ha valami beüt.


Mindenesetre tényleg ráér a dolog, el lehet indítani a külsővel, aztán pár hónap múlva, ha elkezd csökkenni a vízhozam, akkor beállítani egy belsőt.

2015. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Tetra EX 800 PLUS ,Tetra EX 1200 Plus, JBL CristalProfi e901 Greenline, Atman AT-3337 (Aqua-Pro 3 / Evo 2210) FULL, Eheim CLASSIC 2217, SERAfil bioactive 250 - külső szűrő + beépített 5 W-os UV lámpa, ezek közül melyiket?
2015. aug. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!