Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítene valaki, Nano akvárium...

Lipton. kérdése:

Segítene valaki, Nano akváriumban?

Figyelt kérdés

Van egy 20 literes akváriumom, ezt szeretném megcsinálni, növényes-garnélásra!

Kell bele valami táptalaj, és ha igen mennyi az a mennyiség ami ebbe az akváriumba kell?

Aztán erre milyen réteget ajánlott rászórni? Én zúzott bazaltra gondoltam, ez megfelelő?

Vagy kvarchomok jobb lenne?


2015. okt. 6. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A bazaltba nem nagyon tudsz ültetni semmit, maximum ha anubias nanát veszel, mert azt nem kell elültetni, a gyökere lóghat a vízbe. Vagy ha jávai mohát veszel, azt sem kell ültetni, annak gyökere sincs. Csak rákötözöd egy picike vasfára, vagy belegyúrsz pár kavicsot a közepébe és az lenn tartja hogy a szűrő ne sodorja el.
2015. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kvarchomok sem az igazi növényeknek, de abba azért lehet ültetni.


Én általános növénytalajt mondanék inkább a növényeknek.

[link]


Nem a JBL manadót, én azt nem szeretem, túl könnyű, nehéz bele ültetni, hanem inkább bármi mást, ami sötétbarna. Pl amazonia. Jó az drága, 4400 Ft, de az elég is szerintem a 3 liter bele.

2015. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor marad a kvarchomok, mekkora szemcseméret az ideális? Abból hány kg kell?

Milyen arányban legyen a táptalaj és a kvarchomok?

Pl: 2cm táptalaj 1cm kvarc?

És a növényeket hogyan ültessem, mármint először bele nyomom a földbe a gyökerét, aztán köré szórom a kvarchomokot?

2015. okt. 6. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel 2 külön talajt, az össze fog keveredni az első vízcserénél, vagy a harmadiknál és sárfelhő lesz belőle.


Legyen akkor inkább csak homok, és virágboltban kapsz ilyen táprudat, pl: [link]


Ebből egyet kiveszel, 3 felé töröd és azt a 3 kis 1centis darabot beszúrod a talajba. Majd 1-2 hónap mulva, amikor ez elfogyott, akkor megint belenyomsz egy rudat.

2015. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval egy ilyen doboz, több évig elég.
2015. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a homokot nem fogja felkavarni a levegőztető?
2015. okt. 6. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem
2015. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!