Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként milyen bakikat...

Kezdőként milyen bakikat követtetek el? Vagy ért valami nagy csalódás a haltartás során benneteket?

Figyelt kérdés

nekem csak fém keretes aksim volt és vettem életemben először egy ragasztottat,csináltam hozzá kis szekrényt minden faja,berendeztem(tulajdonképpen a régit telepítettem át)éjjel azt mondja a barátnőm -te valami csurog. -mondom á semmi az,aludjál. -de tényleg csurog valami.

-Vazze tényleg csurog . a szemét ragasztott nem szét nyílt a fölső sarka,éjjel halmentés szoba és egyéb dolgok szárítgatása.hát ennyi


2010. márc. 18. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bár nem én követtem el, hanem anyáékkal történt, egyszer majdnem kigyulladt a szekrény, ha nem, érnek haza időben leég a lakás...Ez megtörtént, másnap elajándékoztak mindent.
2010. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mit csináltak?! :S
2010. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nekünk ugyvolt hogy van egy szoba cicank és felment az akvárium tetejére/üveges a teteje/ és ottt probálta áttörni* hogy a halakhoz jusson. Sajna ezt nem láttuk amikor csinalta csak amikor egy nagy huppanas mentünk kki a macska benn az akváriumban és a szélét elrepitette.. :D
2010. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kezdőként rengeteg bakit elkövettem... Egymáshoz nem illő halakat párosítottam amik megölték egymást, a növényeim kipusztultak, nem megfelelő aljzatot válaszottam stb. Ezeken kívül nekem is ragasztott akváriumom volt és nálam 3-szor következett be "özönvíz", mert valahol mindig elengedte a ragasztás. Persze mindig az éjszaka közepén. Volt rá példa hogy a halaim kiugrottak az akváriumból etetés vagy vízcsere alatt, volt amikor olyan helyre ahonnan nem tudtam kiszedni. Vagyis volt számtalan bosszúság, igen.
2010. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

kis akváriumba raktam sok halat, és egymáshoz nem illőket is. sorban haltak meg, és rengeteg pénzembe került. most 4 guppim van, akik nagyon jól érzik magukat:)

Továbbá az egész akváriumot kitisztítottam hetenként, így a biológiai egyensúlyt felborítottam. Azt hiszem ennyi, és remélem, több hibát nem fogok elkövetni:)

2010. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

amúgy én egész kis koromban ,talán négy éves lehettem, faternak volt egy aksija(akkor még nagy szám volt a trópusi hal tartás '70-es évek vége)na én nagyon vonzódtam hozzá ,folyton bele akartam nyúlkálni meg állandóan nézegettem stb

egyszer egyedül maradtam a szobában és nagyon nagy munkával kiszedtem az összes halat és az ablakpárkányra raktam sorba mintha ovisok lettek volna kis csoport,középső......

arra emlékszem ,hogy a mexikói kardfarkút nagyon nehezen és utoljára sikerült elkapnom.....

nem írom le a folytatást.....

2010. márc. 18. 18:40
 7/13 NRichárd ***** válasza:
77%
vettem egy kis akváriumot mert halat akartam tartani. Az aksi akkora volt hogy abba nem raknál a halaim ha takarítok. Kb 5 liter. na azt tető nélkül teleraktam hallal. Szépen ugráltak kifele néha nem vettem észre és megszáradtak. Tiszta állatkínzó voltam visszagondolva. De sztem ez az eladó hibája volt. 5 literes aksi azt mondta kell szűrő fűtő külső levegőztető. És persze nem szólt hogy milyen és mennyi halat tegyek bele. Szépen bedőltem és kínoztam a halakat. Aztán utána olvastam most van egy 100 körüli aksim és jól megvannak a halak. :D
2011. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én még most is kezdő vagyok, jó nagy hibáim voltak. 11 literbe raktam 9 halat. szerencsére nem haltak meg, még most is megvannak. az eladó a vízbe rögötn beletette a halaim, tehát semmi 1 hetes beállás. halvány lila gőzöm se volt a halakról úgy mentem a boltba. de szerencsére még hamar elkezdtem olvasgatni. most van egy 60 literesem :)
2011. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Doruss ***** válasza:

Nekem először egy kisebb akváriumban volt 5 szumátraim, azzal kezdtem. Kb. egy év múlva, mikor 3-an voltak, apám vett nekem ajándékba néhány guppit. Azt csak úgy vizestül beleöntöttem az akváriumba. Egy héten belül az összes szumátrai elpusztult, valami betegség miatt, amit behurcoltam, egyiküket sikerült végül megmentenem... Azóta nem csinálok ilyet.

Egyszer pedig takaraítás után nem raktam vissza az akvárium tetjét, és az algázó halam kiugrott. Gondoltam, hogy kiugrott valahova, mikor nem láttam az akváriumban, de sehol nem találtam, pedig az egész szobát végigkutattam... Aztán végül megtaláltam az egyik sarokban, teljesen kiszáradva, holtan... Úgy sajnáltam szegényt... :(

Szóval én is elpusztítottam pár halat a tudatlanságom miatt, de mostmár nagyon odafigyelek az ilyenekre.

2011. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nemrég, tavaly nyáron kezdtem az akvarisztikát. bementem a boltba és vettem 4 guppit. először 5l-es ioncserélt vizes flakonban laktak, aztán kaptak egy 60l-es aksit. Szépen gyűltek, ami megtetszett a boltban azt hazavittem. De csak békés trópusiakat(2 platti, 2 xipho és sok guppi). Így gyűjtögettem őket egy ideig, már 2 vitorlás is volt(egészen kicsik, tenyésztő barátom mondta hogy így megszokják a kishalakat), meg egy betta hím, és akkor szerencsésen összeszedtem a fátyolbetegséget. A vitorlások csakhamar a betegekre támadtak, ezért minden hal ''bestresszelt'', és úszórohadást kapott. Szép sorban hullottak el, napi 1-2, amíg az összes ki nem múlt valamelyik betegségtől. A vitorlásokat elajándékoztam, parakillt használtam meg formitot, a betegeket elkülönítettem, a fátyolbetegséget okozó parazitákat leszedtem, de a 40 fős társaságból csak egyetlenegy maradt: egy platti hím. Ma is él, 3 barátnője van:)
2011. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!