Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális hogy ennyire rosszul...

Normális hogy ennyire rosszul érzem magam a halam elpusztulása miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon szerencsétlen körülmények között 2 napja elpusztult az egyik koi pontyom. Az akvárium egy magas szekrényen áll és az történt, hogy etetésnél a hal kiugrott az akváriumból a szekrény mögé amit nem tudtam elmozdítani hogy kiszedjem és mögé sehogy sem tudtam benyúlni. Mire a párom hazaérkezett és elhúzta a szekrényt már késő volt. Azóta is nagyon bánt a dolog, nagyon megsirattam (6 éve megvolt a halacska). A legrosszabb az volt hogy ott álltam tehetetlenül és vártam amíg elpusztul szegény:(

Tudom hogy butaság ezen kiborulni de nem tehetek róla. Már azon gondolkozom hogy felszámolom az egész akváriumot az eset miatt...


2008. szept. 11. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy butaság ezen kiborulni. Más is nagyon szomorú, mikor elveszíti a kisállatát. Főleg így, hogy nagyon régóta volt veletek, és nem tudtál semmit sem tenni az érdekében. Tudom, hogy most nem vigasztal, de idővel a szomorúság múlni fog, és ezért nem kell eltüntetned az egész akváriumot, mert még lehet másik halad, akiről öröm lesz gondoskodni.
2008. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj hogy hibásnak érzem magam. Mert ha azért pusztul el mert beteg vagy öreg az sajnos természetes. De most egy gyönyörű, egészséges hal pusztult el és ha én egy kicsit figyelmesebb vagyok akkor még évekig élhetett volna vígan.:(
2008. szept. 11. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A természet szelektál. Helyébe most született egy másik piciny halacska, aki esélyt kapott az életre. És lehet, hogy pont rád vár. Az a hal, ha van olyan, hogy menyország, akkor biztos, hogy szeretettel emlékszik rád és hálás, hogy hat gyönyörű évet biztosítottál számára.
2008. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat!:)
2008. szept. 11. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Volt egy fekete teleszkópszemű aranyhalam, ami nagyon a szívemhez nőtt. Ő volt az első halacskám, Korminak neveztem. Egyik reggel arra keltem, hogy halott szegénykém. Nagyon ki voltam bukva, egész nap sirattam, a párom hiába ígérte, hogy vesz nekem ugyan olyat, nem vigasztalt. Eltelt egy kis idő,túltettem magam rajta,és azóta van mégegy Kormi, anyukámtól kaptam. Igaz, úgy néz ki mint az előző, mégsem olyan. De azért nagyon szeretem. Amint látod, ki lehet bukni egy halacska elvesztésén. De úgy mint én, te is túlteszed majd magad rajta, és lesz egy új halacskád, akit ugyanolyan szeretettel fogsz gondozni, mint a régit!
2008. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Én is sajnálom a halamat ha beteg. Amikor felpuffad a hasa adok neki hasvízkór elleni halgyógyszert amit a kisállatkereskedésben lehet kapni. Sokan röhögnek rajta de rengeteget álmodok halakkal.
2008. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem teljesen normális ha kiborít az állatkád elvesztése. Én hónapokig sirattam a kutyámat,akit másfél évesen kellett elaltatni,mert nagyon beteg volt. Ez márciusban történt,és sokszor még most is megsiratom.Valószínüleg ha lennének halaim,ők is nagyon hozzám nőnének.Főleg ha 6 évet töltenék velük. Eleve nincs olyan állat,akit nem tudnék megszeretni. Az hogy bánt a dolog, és megsiratod,arra vall,hogy számodra is nagyon értékesek az állatok.Mindenkinek így kéne gondolkoznia.
2008. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kzs ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy emiatt az eset miatt felszámolod az akváriumot. Szomorú eset (én sem örülnék a helyedben, az biztos). Legközelebb úgy csináld, hogy rögtön az eleség beszórása után helyezd vissza az akváriumfedőt.

Így nem fog kiugrani egy hal sem.

Különben ha kiugrik egy hal az akváriumból, annak annyi.

Még ha azonnal vissza is teszed az akváriumba, a nyálkahártyája megsérül, ami utat nyit a különféle bakterális fertőzéseknek. Emellett stressz is éri. Vagyis szinte biztos, hogy elpusztul.

2008. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem normális, ha rosszul érzed magad, ha elpusztul a halad. Én kb. 1 hónapja arra jöttem haza, hogy a szekrényem tetjén lévő gömb akvárium (amiben 4 db pár hónapos xifót neveltem) valamitől szétrobbant. Amikor megláttam egyből elsírtam magamat. A halaim a földön hevertek. Két hal túlélte, a másik kettő elpusztult. Nagyon sajnáltam őket. De idővel minden jobb lesz. Nem érdemes az akváriumot felszámolni. Ne add fel!! Lesz még hal, ami örömet szerez neked. Nekem a tragédia másnapján korán reggel születtek xifó kishalaim, amik örömet szereztek. :)
2008. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!