Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van barna alga az...

Miért van barna alga az akváriumomban?

Figyelt kérdés

Hali. B.Joci válaszát is nagyon várom!! Két hónapos az akim 160X60 alapterületű 520 liter. Világítás:4X80 wattos T5-ös 10 óra/nap, 2db 900 liter/órás belsőszűrő, 2db 1900 liter/órás külső szűrő tele rakva siporax,matrix,eheim mech kerámia,substrat pro,gyanta,purigen cuccokkal. 2db áramlásgenerátor. Mulm nincs. 11 wattos UV sterilizátor. 15 db kifejlett tropheus, 2db.anci,2db.algázó márna lakja.Növény nincs. Hőfok:26.5 Heti 20-30% vízcsere aquatannal kezelve. Sera csepegtetős teszt alapján a víz értékek:

No2:0

No3:0

Ph:8

Gh:9

Kh:15

Nh3/4:0

Fe:0

Cu:0

Po4:1-2 mg/L

Szerintem ezek az eredmények kifejezetten kielégítőek. A barna alga küzdelmem kezd az agyamra menni.Konkrétan mindjárt felrobbanok. Elektromos fogkefével kell 3-4 naponta az aki lyukacsos tengeri mészkő (jura) dekorációját takarítani de nem akar eltűnni a barna alga... a víz kristály tiszta. Etetés Sera flora, Sera granugreen szakszerű mértékben adagolva,3x etetek/nap a kaja max. 1-2 perc és eltűnik. Nem tudom kezelni ezt a problémát,akvaristák légyszi segítsetek!



2015. nov. 7. 22:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a véleményem.Nem az első akim a mostani, de ebbe tettem bele apait anyait...nyilván ezért ér egyik csapás a másik után...A barna alga bombával még soha sem találkoztam eddig, se új se valamiért újraindított akváriumnál sem.A tropheusok nálam ezzel a megvilágítással kézből esznek, követnek az akim előtt soha nem bújnak el, csak akkor sötétednek el ha nyúlkálok az aksiban. 100%-ig kiegyensúlyozott a viselkedésük. Ilangikról beszélek, rendszeres a forgatás is. Nem hinném hogy a fény irritálná őket.
2015. nov. 8. 20:34
 12/14 anonim ***** válasza:
Ki kéne próbálnod hogy lekapcsolod a lámpát, kb egy millió százalék, hogy nem terjedne tovább semmilyen alga az akváriumodban, mert nem tudna semmi sem fotoszintetizálni. Elég logikus amúgy.
2015. nov. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az üvegen nincs csak a jura köveken? Sajnos a fehér homok, kövek azok könnyen algásodnak.
2015. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Háttér,aljzat fekete. Csak a köveken van barna alga, meg a belsőszűrőkön.Üvegeken csak alul a kvarchomok tetejénél.
2015. nov. 10. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!