Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium fény bővítés, led?

Osynho kérdése:

Akvárium fény bővítés, led?

Figyelt kérdés

112l-re jelenleg 2db 18W-os T8 cső világít, ami kevés. Kevés pénzből szeretném ezt fejleszteni, tehát komplett elektronika, cső csere most nem játszik.


Mivel van elfekvőben egy 12V 1A tápegységem, képbe kerültek a ledszalagok. Egy 70cm-es 5050-es hideg fehér ledszalag, alu profilba téve, milyen megoldás lenne? Ez kb 10W-ot fogyasztana (14,4W/m), amit még kiszolgálna a tápegység és talán ez a fénymennyiség már javulást okozna. Mi a helyzet a ledek élettartamával? Aluprofilban talán nem melegedne túl. Azt olvastam, hogy a víztől mattul a ledek borítása, de tulajdonképpen ez a fénycsövekre is vonatkozik.



2016. jan. 15. 10:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem túl sok a táp.


Egyrészt amit mondtál, a vasról meg káliumról... hát az van a profitoban is.

Másrészt ekkora fényhez (ami kb a maximum fény 1/3-a) napi 1-2 ml profito szerintem sok. Max 1-nek elégnek kéne lenni.

Így nem csodálom az algásodást.

Akkor adj ennyi tápot, ha már erősebb lesz a fény, és esetleg még több tempósan növő növényed lesz.


Esetleg a carbo-t is kipróbálhatod, az ajánlott mennyiség felével, van némi algaölő hatása is.

2016. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A profitóban más a kálium - vas arány, ráadásul a vas kelátja rosszabb minőségű, mint az aqua gardenben lévő, így a növényeknek nehezen felvehető, könnyen dúsuláshoz vezet. 100l-re ír heti 10ml-t, a 7x1.5 az annyi is. Elég sok a növényem, a hínárokat hetente metszem. Carbot próbáltam, kb egy hónapig adagoltam napi 1,5ml-t, de túl nagy változást nem hozott, szerintem ennyi fénynél sok jelentősége nincs.


Valószínűleg maradok a 3. T8-as cső-nél, az 54W már elég lesz, talán.

2016. jan. 15. 13:50
 13/14 anonim ***** válasza:

a profitónak kiderült az összetétele? Erről lemaradtam...

Vigyázz a 3 csővel nehogy nagyon bealgásodj!

Én tuti megpróbálnék leállni a tápozással és megnézni mi történik 2x18 W-nál!

2016. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem hivatalosan kiderült, igen. A kelát fajtája pedig a színéből látszik. A régi fekete, az új sárgás. Én még a régit használtam.


Jan elejétől megy a garden, talan a mostani vizcsere előtt látszik már javulás, az üveg kevésbé algás. Remélem marad ez a tendencia. :-)

2016. jan. 16. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!