Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit érhet egy használt...

Mennyit érhet egy használt akváriumi külső szűrő?

Figyelt kérdés

Van egy Sera fil 1300-as külső szűrőm. Kb 4 éve használom nagy megelégedéssel. Profilváltás miatt szeretném eladni és a megfelelő hirdetési oldalon meghirdetni.

Csak fogalmam sincs, hogy mennyit érhet. Valakinek van tippje?

A szűrő 4 éves, tengelye nem kopott. Teljesen jól működik, csak két apró hibája van: fejtömítést kell cserélni és az egyik szűrőpipa repedt, de nem ereszt. A hibás alkatrészeket 2-3eFt-ból vadi újra lehet cserélni.

1300l/h-s áramlást tud a szűrő, 240-450 literes akváriumhoz használható a leírása szerint. Leírása, doboza is megvan. Eredeti ára 34eFt volt. Szerintetek mennyit kérhetnék érte?


2010. márc. 30. 20:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ja, a légpumpa "Ciklon" volt, a melegítő volt a "Hévíz". Most ugrott be, ahogy így gondolkodtam rajta. :)
2010. márc. 31. 15:17
 12/14 anonim ***** válasza:
Na ez a mai gagyiság kézzel fogható nálam is.Van egy Shark Sicce típusú szűrőm. 6éves voltam vagy kevesebb mikor az az akvárium üzemelt kb 3 évig. most 18vagyok és még mindig megy.Amit a mellesleg nem olcsó akvárium szetthez attak 4éve,elfüstöl fél évvel késöbb elfüstölt.Na visszaraktam a sharkot vagy 10en valahány év után,és hibátlanul megy a mai napig.Tehát téyleg.Ma már nem kapni sehol normális cuccot.Anugy a kinaiak is tudnak ha akarnak:).Sziasztok!
2010. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Ezek, amiket felsoroltál és "made in Germany" nagylogós felirat van rajtuk egytől egyig Kínában készültek, ugyan azon a gyártósoron, mint a kínai cucc! Most azt hiszed viccelek, pedig nem!


Importáltunk nagy mennyiségű "noname" kínai vízpumpát, amit a gyártó a saját, kínai boltjában úgy árul, hogy Hydor másolat. Ezt így kínában egy az egyben ki szabad írni, mivel nem létezik a szabadalom, mint fogalom. De mivel itthon nem lehet ugye hydor másolat néven árulni semmit, kérésre olyan márkanevet ad neked a gyártó, amilyet szeretnél...

A cucc megjött, az utolsó csavarig, öntésig, forgórészig minden tökéletesen ugyan az, mint a hydor pumpáin. A komolyabb, vezérelhetőkben még a chip és lapkészlet is sorozatszámra ugyan az, mint egy gyári hydorban, tehát szó sincs róla, hogy egy jól sikerült, ám gagyi másolat lenne.


A kérdésedre visszatérve, hogy én mivel szűrök:

Összerakok szűrést magamnak. Nem olcsóbb, mintha egy átlagos méretű szűrőt vennék, viszont a hatásfoka mérföldekkel odaver minden gyári szűrőnek. Nem azért, mert pl. a Seránál autisták terveznék a szűrőket, hanem mert míg nekik millió más dolog is szempont (design, költséghatékonyság, kompakt méret, csak saját anyagok használata, stb) addig elvesztik pl. a szűrőtérfogatot. Egy 10L szőranyagot tartalmazó sera szűrő árából csinálok egy 50L szűrőanyagot tartalmazó szűrőt, olyan átfolyással, amilyet az akváriumhoz tervezek és 5x annyi halat fog elbírni a medence :)

2010. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Most azt hiszed viccelek, pedig nem!"


Nem hiszem azt. Írtam,hogy nem tudom, de attól még gyárthatják Kínában ezt a típust is. Mint ahogy pl a SonyEricsson mobilok hátulján is ott virít a made in China felirat és nem Svédország vagy Japán van feltűntetve, annak ellenére, hogy a márka elvileg az.


A házi barkács szűrőkről nekem az a véleményem, hogy vannak más szempontok is mint a hatásfok. Pl nekem az akvárium alatt nem férne el pl egy 100literes szűrőakvárium, mellette meg egy díszakváriumnál, ha le is takarom valamivel elég hülyén nézne ki. Ezen kívül elég ha 10 év üzemidő alatt csak egy előre nem tervezhető dugulás, áramszünet, észre nem vett üvegrepedés, gyengébb ragasztás, stb közbejön és máris eláztattad a több száz liter vízzel az alattad lévő 8 lakást. Külsőre is szerintem elegánsabb egy gyári szűrő. Arról nem is beszélve, hogy az idő pénz, tehát a napi reggeltől estig tartó meló után még nem kell esténként vagy hétvégén szűrőt fabrikálnom.

Aki a házi szűrőker esküszik, oké, csinálja azt, nem mondom, hogy az rossz, sőt szűrőtérfogatban, hatásfokban biztos hogy sokkal jobb, ahogy Te is írtad, de én akkor is maradok a gyári szűrőnél. Szerintem ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.

Pl autót is, hogy olcsóbb úgy gyártani, hogy megveszem hozzá a fődarabokat, motort, váltót, stb és én otthon összehegesztem az alvázat meg kikalapálom bádogból a karosszériát. De valahogy én nem szívesen járnék ilyen autóval.

2010. ápr. 1. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!