Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mi lehet akkor a mostani...

Vajon mi lehet akkor a mostani kishalaimnak a baja?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy guppi anyukát és már akkor is terhes volt velük (a kis halakkal) (elég nagy hasa volt). És amikor hazaértem suliból (2napja) akkor láttam, hogy megszülettek, és volt egy kicsi halacska már aki ott feküdt lent a víz alján (vagyis meghalt). Utána kivettem rögtön az anyjukat. Mert már csak egy külön kis akváriumba voltak. Az anyjukat visszaraktam a többi halaim közé. Adtam a kis halaimnak nekik este enni, mint mindennap. De nem ették meg, és most se eszik meg. Egyébként sima halaknak lévő ennivalót szoktam nekik adni. Aztán tegnap, pedig hazajöttem suliból és újabb most már 2 kicsi halott halat találtam a víz alján. Aztán ma is hazajöttem és újabb kettőt vagy hármat találtam meghalva. Így maradt 8 kicsi hal. Nem tudom mitől halhattak meg. Ugyanis tudom, hogy nincs buborékoltatójuk. De már született nekem másik 11 hal. És azoknak se volt, szépen külön voltak, bár nekik a szülőjét (az anyukájukat), vagy 6 napra rá vettem ki tőlük. És ők ettek. És most 1 hónaposok múltak, és szépen élnek.
2010. márc. 31. 15:39
 1/3 anonim válasza:

lehet hogy az anyuka a szálítás megviselte meg a kicsiket is pl.:megütődhetett az anyuka hasa.

nekem még nem tőrténk ilyen de szerintem ha szálításkor is már terhes volt velük akkor ott lehetett valami.

2010. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a sok kaja amit mindig beszortál és nem ették meg berohadt,és rontották a vízminőséget.Ebbe nem csak a kicsik tudnak belehalni...A másik gond:Nem megfelelő kaját adsz,vagy nem fér be a szájukva avgy nemtudom.ADJ MÁS KAJÁT!Minden esetre mást kéne adnod.És egy levegőztető sem ártana.És CSERÉLJ VIZET!
2010. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként, lehet, hogy az viselte meg az anyukát ugyanis félt is. És örülök, hogy kiderült az ok. Most már kicseréltem a vizüket, és sokkal kisebb ennivalót adtam nekik. És most már mintha jobban lennének. Köszönöm a tanácsokat!
2010. márc. 31. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!